| CowboyxD a întrebat:

Deci am observat ca de in noimbrie nu prea am crescut. Implinesc 16 ani peste 3 luni si ma tem ca sa nu ma fi oprit din crestere.As vrea sa am macar 1.86m. Spuneti as putea sa ma fi oprit din crestere?

Răspuns Câştigător
| Alx_Agalx_1998 a răspuns:

Te duci la sala? daca da insemna ca nu vrei mai creste... iar daca nu te duci poti astepta pana la 18 ani sigur o sa mai cresti! tongue

9 răspunsuri:
| CowboyxD explică (pentru Alx_Agalx_1998):

Nu la sala nu imblu

| Alx_Agalx_1998 a răspuns (pentru CowboyxD):

Atunci poti sa stai linistit cu siguranta o sa cresti! eu am doar 14 ani si am 1.85 tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii cresc mai tirziu. De pe la 18 pina la 22-23 de ani vei creste mult.

| alonet a răspuns:

Un amic de al meu a incetat sa se masturbeze timp de 6 luni si in alea 6 luni a crescut cat intr-un an jumate, poate ti se pare aberant dar merita incercat sau no, cat de important e pentru tine aceasta problema?

| ici3 a răspuns:

Ritmul de crestere la baieti este personalizat pentru fiecare individ, nu se poate aplica o schema. daca totusi persista, incearca sa "te intinzi" gen tractiuni la bara si mai putin cu greutatile, chiar daca stii ca poti sa o faci, incearca sa nu mai cari 10 kg de cartofi sau doua bidoane cu apa de 6 litri. asta pana ti se vor inchide articulatiile.

| JulyStorm a răspuns:

Apuca-te de ceva sport: basket, volei, inot... vei creste si te vei dezvolta f frumos!winking

| CowboyxD explică (pentru alonet):

Ms de sfat =)

| Alx_Agalx_1998 a răspuns:

Dar o funda nu ne dai?

| CowboyxD explică (pentru Alx_Agalx_1998):

Scuze am uitat big grin