| anonim1920 a întrebat:

Deci azi imi luasem un top la liceu pentru ca a venit vara si eu n-am niciun tricou, insa nu e asa scurt si oricum n-are rost sa-mi dau comanda de tricouri pentru ca intr-o sapt iau vacanta, adica mai merg 6 zile asa si la ora cu diriginta mea,am intrebat-o daca pot iesi afara un minut sa vb la telefon, iar ea m-a intrebat cu cine si i-am spus ca vb cu o persoana mai in varsta, adica nu de varsta cu mine si m-a intrebat "pai cu cine?" si i-am zis ca "cu doamna de la banca ca am extras niste bani si mi-a blocat cardul" si mi-a zis ca "pai cine te sponsorizeaza pe tine si-ti da bani pe carduri sau faci altceva pentru banii aia" P.S(am o afacere cu haine si din asta fac bani,din vanzari) asa si m-am dus si am vb un minut si am intrat in clasa si s-a luat de mine. Ca de tinuta,ca mi-a zis ca de ce mi-am luat top si ca-s ca alea de pe centura,ca de ce am machiaj avand in vedere ca toate fetele de la mine din liceu se machiaza, mi-a zis ca am prea mult fond de ten. Oricum si cand veneam imbracata decent,eu am extensii si-mi prind coada sus si mi-a zis ca arat ca alea de danseaza pe mese in cluburi, ca cica asta fac eu in weekenduri si ma intreba mereu "daca asa vii la liceu,la club cum te duci" iar eu ii raspund ca vad ca asa are impresia "pai nu ma duc in club, n-am fost niciodata". App topul nu e decoltat, doar se vede 1cm burta, insa am vzt fete in liceu cu decolteu si fusta scurta rau de tot si eu n-am nici macar blugii rupti si afara sunt 35° si dupa ce i-am zis ca n-am niciun tricou si n-are rost sa-mi comand mi-a zis ca "mai bine nu mai vii deloc" si toti colegii radeau si nu le spunea nimic cand ea imi spunea ca sa ma duc pe centura si i-a spus mamei mele in loc ca vb cu doamna mai in varsta de la banca in legatura cu banii, i-a zis ca ma vad cu un mos cu bani, clarrr! Oricum i-am dat mesaj sa-i spun ca eu am zis foarte clar ca vb cu doamna de la banca si da, cand ma imbracam decent se lua de par si de machiaj, parca ce are daca am extensii? Cand a chemat-o pe mama la sedinta mai de mult i-a zis ca ea crede ca ma aranjez pentru baieti si ca cine stie unde ma duc eu sa ma vad cu nu stiu cine (app nici n-am iubit si n-am vb cu nmn din liceu sau din oras si am 16 ani) si eu is jumate tiganca si s-a luat de mine cand veneam in fuste ca am cerceii prea mari si ca cei cu fusta asta(era mulata da pana in pamant,fara decolteu, fara umerii goi, ca de ce mi-am pus corset, nu se vedea nici burta, nu se vedea niciun cm de piele) si na i-a zis mama la sedinta ca ea stie clar ca nu ma vad cu nmn pentru ca ea stie de mine mereu. Si i-a zis ca par c...va
Ma intrebase diriga ca daca am iubit, etc., gen nu inteleg ce treaba are ea cu viata mea strict personala.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~m-a intrebat cu cine si i-am spus ca vb cu o persoana mai in varsta~

~m-a intrebat "pai cu cine?" si i-am zis ca "cu doamna de la banca~

~daca asa vii la liceu, la club cum te duci" iar eu ii raspund ca vad ca asa are impresia "pai nu ma duc in club~

și in final:

~nu inteleg ce treaba are ea cu viata mea ~

Păi mami, dacă tu o imbrobodești cu toate detaliile inutile (ale vieții tale), nu te mai plânge că duceți discuția in banalitți. Iți place ție să de dai lovită in aripă, așa, fără motiv!

| anonim1920 explică (pentru sierra1):

Pai nu spun eu, ma intreaba asa "ai iubit" "cu cine te intalnesti?" daca nu mi spui cu cine vb la telefon nu te las" de asta ii raspund ca dupa crede total altceva

| sierra1 a răspuns (pentru anonim1920):

Nu mai răspunzi la astfel de interogatorii și... basta

| vatadezahar24 a răspuns:

Eu nu înțeleg cum de mai este la catedra femeia asta

| dullcat a răspuns:

O buna parte din ce se intampla aici nu ar exista daca in liceu s-ar impune uniforme.
Apoi, daca stii ca diriginta se ia de tine intr-o masura mizerabila, nu ii mai da motiv.Nu conteaza alte fete ce fac, ea se va lua de tine, ca e diriginta la clasa voastra, nu pentru tot liceul.Vezi si tu ce poarta restul fetelor carora nu le atrage atentia, asta daca vrei sa mai inveti linistita inca doi ani la acest liceu, adica sa nu te mai faca de ras in fata clasei.Ea pare ca are o problema si cu etnia ta, nu ar fi nici primul si nici ultimul caz de asemenea natura, din pacate.

Si diriginta mea le atragea fetelor atentia cand isi purtau fustele prea scurte sau veneau cu tocuri la liceu.In locul tau m-as bucura fiindca mama ta are incredere in tine.Iar telefoanele de afaceri se pot da dupa ore.Aici pot spune ca ti-ai cautat-o singura, nu trebuia sa oferi tu detalii despre ce faci si ce nu faci.Si vezi ca anaful e cu ochii pe cei care trimit colete, fiindca posta romana si firmele de curierat, toate, trimit evidenta mai departe.

Incearca sa te imbraci comod si sa nu iti pierzi timpul cu machiajul, ca nimeni din liceu nu mai da doi bani pe tine dupa ce terminati, nici macar nu se mai obosesc sa te salute pe strada. Vorbesc din experienta.Doar vreo 2-3 oameni vor pastra legatura cu tine.Asta inseamna ca nu trebuie sa cauti sa impresionezi pe nimeni.Esti frumoasa asa cum esti.

Genele false le poti folosi la evenimente mai deosebite, petreceri in familie si asa mai departe.Merita sa ramai fara genele tale naturale (pentru ca in timp se vor tot rupe cand le indepartezi pe cele false) pentru niste oameni care rad de tine cand diriginta face pe bagacioasa? Nu cred. Incearca sa respecti regulamentul si sa iti pastrezi inclusiv tinutele tale mai traditionale, specifice voua, pentru alte ocazii care sa merite cu adevarat.

E dificil la liceu, nici sa iesi prea mult in evidenta, prin haine, nu-i bine, dar nici sa fii acolo undeva in fundal sa nu te remarce nimeni nu-i bine. laughing Gaseste o cale de mijloc.