| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc a întrebat:

Deci mie imi e dor de cand aveam 8-9 ani sau si cand aveam 6 sau 7 ani. Am 16 ani si credeti-ma, imi e dor sa ma duc la magazin cu maica-mea sa imi ia jucarii si sa ma duc cu tata la fotbal, nu-mi vine sa cred cum a trecut timpul. Eu tot timpul auzem chestii de genul astept sa am 18 ani sa am masina! Eu niciodata nu mai voiam sa cresc, imi e dor sa ma plimb cu tata si cu mama de mana prin centru si sa imi cumpere o inghetata sau sa-l vad pe tata intrand pe usa de la serviciu iar seara ne uitam la meciuri de fotbal prin 2011-2012. In prezent nu imi vine sa cred ca fumez, is a 10-a, prietenii mei cauta sa faca ceva cu fetele, ma intelegeti, iar eu stau si tanjesc dupa vremurile din 2010-2011, voi ce parere aveti? Mai aveti si voi aceste,, simptome,,? Dau funda raspunsului cel mai frumos si din inima, Va multumesc

Răspuns Câştigător
| Lukasssz a răspuns:

Asa si eu voiam sa am 18 ani, sa am masina, sa am un job, sa fiu la liceu, dar se pare ca am fost cam naiv ajungand sa fiu antisocial, depresiv, anxios.Imi aduc aminte ca la 7-8-9 ani pana mai pe la 12-13 ani ma uitam cu tata la meciuri de fotbal, sincer daca as fi vazut cum se vor aseza lucrurile as fi preferat sa raman la 10 ani.

7 răspunsuri:
| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc explică (pentru Lukasssz):

Sa stii,bro,ma doare capul cand i aud pe restul' ce vor sa face cu fetele sau habar n am,din cauza asta jumatate de fete is depresive si se taie pe vene sau *** mea,din cauza la prostii din astia ce cauta sa astupe,sau si cu bataile, pentru o palma iti ei amenda, pai merita sa ma dau eu smecher sau ***, mai bine stau in banca mea, la 7 8 ani nici o grija nu aveam stiu ca ma plimbam cu o fata si cu mama si tata

| Lukasssz a răspuns (pentru dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc):

Cam naspa ce se intampla cu generatia noastra;-;

| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc explică (pentru Lukasssz):

Sa stii ba, e nasol rau, oricum nu mai gasesti nimic precum acum 10 ani, sau 15, incepand de la fete la prietenii, probabil, is curios cum va fi peste 10 ani?‍♀️

| Lukasssz a răspuns (pentru dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc):

Nici nu vreau sa ma gandesc, daca acum arata asa dezastros.

| isemilia a răspuns:

E normal sa iti fie dor de trecut. Unele momente pot fi retraite totusi. Inca te poti uita cu el la un meci, inca poti merge cu ei in centru sa mancati o inghetata etc. Fiecare varsta are aspecte frumoase si aspecte mai putin frumoase. De exemplu, acum esti in clasa a 10a si vrei doar sa petreci timp cu ai tai. Poate nu realizezi acum, insa sunt sigura ca peste ani iti vei aduce aminte cu drag de iubirea pentru parinti, de ceea ce iubesti acum, de lucrurile de care iti e dor si de multe alte aspecte. La 16 ani inca poti face multe, nu esti batran, si, chiar daca ai fi fost, tot ai fi putut face amintiri noi, frumoase. Incearca totusi sa apreciezi putin mai mult ce ai acum, nu te poti uita mereu in trecut. Dar, ca sa fiu sincera, si mie mi se pare ca cei mai frumosi ani sunt cei ai copilariei. (desi aceasta este singura perioada completa pe care am trait-o)

| sabin89 a răspuns (pentru dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc):

"Sa stii ba, e nasol rau..." - Cum? Când suntem înconjuraţi de o variatate atât de mare de smartphone-uri, care îşi îmbunătăţesc performanţele de la o zi la alta...

| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc explică (pentru sabin89):

Esti pe langa cu intrebarea