| Andreea028131 a întrebat:

Deci... pur si simplu nu imi mai suport colega de banca. La orice lucrare ochii ei sunt mereu in foaia mea. Si sincer, m-am cam saturat sa ia note mari pe ceea ce copiaza de la mine. Nu e chestia ca sunt egoista. Nu m-ar deranja sa copieze daca m-ar ajuta si ea pe mine vreodata. Dar nu...bineinteles ca asta nu o sa se intample. Ma gandeam sa ii zic cumva ca nu suport sa mai cpoieze de la mine pentru ca nu am unde sa ma mut. Dar mi-e oarecum teama sa nu iasa urat. Voi cum ziceti ca ar trebui sa ii spun?

Răspuns Câştigător
| sporu a răspuns:

Buna! Pai eu cred ca ar trebui sa porti o discutie serioasa cu ea despre asta... Spune i ca la urmatoarea lucrare tu nu o sa te mai pregatesti si ca e randul ei sa invete ca sa poti copia de la ea. Dar ii spui cu o zi inainte de lucrare ca sa te dai lovita, ca nu poti invata ca trebuie sa faci ceva important.gasesti tu ceva... sper sa ajute

7 răspunsuri:
| IngerAlb a răspuns:

Incearca sa discuti cu ea dar linistit.

| claudiu12_9253 a răspuns:

Las-o sa copieze. Tu ce ai de pierdut?

| Andreea028131 explică:

Claudiu...si tie ti se pare corect ca ea sa aiba note mari numai pe spinarea mea? Mie una nu mi se pare corect. Si sporu...nu m-as lasa in baza ei pentru nimic in lume. Foarte rar am ce copia eu de la ea. Adica aproape niciodata.

| DenyAmphetamine a răspuns:

Vorbeste cu ea si daca tot o sa copie de la tine spune`i dirigintei sa va mute in banci separatehappy

| Andreea028131 explică (pentru claudiu12_9253):

Claudiu...si tie ti se pare corect ca ea sa aiba note mari numai pe spinarea mea? Mie una nu mi se pare corect.

| Andreea028131 explică (pentru sporu):

Si sporu...nu m-as lasa in baza ei pentru nimic in lume. Foarte rar am ce copia eu de la ea. Adica aproape niciodata.

| elys09 a răspuns:

Si...profesoara nu va vede? Nu ai putea sa-i spui profesoarei a te mute cu altcineva in banca?