| Cdzgariat a întrebat:

Deja de la inceputul relatiei(suntem de 1 luna jumate impreuna), ii trimiteam eu sms, ii arat afectiune, il bag in seama, tot imi vine sa-i zic ca il iubesc si ii arat sentimentele mele. Nu prea pot sa stau fara sa-l bag in seama. Acuma de 3 zile nu am mai vorbit cu el, adica nu i-am mai scris sms nici el.Mentionez ca am mai avut o discutie nu fata in fata pentru ca nu am avut posibilitatea in care i-am trimis dupa 3 saptamani de relatie un sms de genul"De ce esti asa de rece cu mine? Nu mai vrei sa fim impreuna? Pe mine ma doare indiferenta ta"el mi-a raspuns scurt de pe un alt numar:"Nu mai am de 3 zile mesaje."Nici macar nu si-a cerut scuze. Ce sa fac? de 3 zile m-am gandit sa nu ii mai dau semne de viata, dar e foarte greuma doare enorm indiferenta lui. Apropop am o prietena buna care il cunoaste de mic si am intrebat-o ca el este asa rece ca persoana? Il stie asa? Ea mi-a zis ca da e o persoana indiferenta.Nustiu ce sa cred pls sfaturi va rog fumos

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu te mai lua dupa ce zice unu si altu,si ce daca ai o prietena care il cunoaste de mic, poate nu ti vrea binele si iti zice vrute si nevrute despre el, poti afla adevaru daca i pasa de tine ...suna l si vb!

Răspuns utilizator avertizat
| Tynnna a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti zic. Nu stiu ce as face in locul tau, dar eu zic sa nu renunti. Nu inca. Daca prietena ta nu te-a mintit, poate asa e el, mai rece sau se ataseaza mai greu de o persoana. Intalniti-va si vorbeste cu el, intreaba-l daca el se simte bine in relatia asta, daca nu, sa iti spuna adevarul pentru ca tu ai sentimente pentru el si e greu sa vezi ca nu iti sunt impartasite. Nu mai poti continua asa. Spune-i ca nu vrei decat mai multa atentie din partea lui. Pe de cealalta parta fii constienta ca poate nu mai e interesat de tine si nu se preocupa sa iti spuna. Unii baieti sunt chiar rai.

| Roxanne55 a răspuns:

Daca el te ignora si nu ii pasa de tine. Ignoral si tu. Si daca el chiar te iubeste, o sa vorbeasca cu tine din nou si o sa iti ceara scuze. happy

| MaryRose a răspuns:

thinking
sincer, toate sfaturile pe care le vei primi nu te vor ajuta happy. important e sa faci ceea ce crezi tu ca este bine...din ce ne-ai relatat tu. el nu prea mai da semne, si cred ca ar trebui sa stii ca " dragoste cu sila, nu se poate " eu zic sa renunti happy, poate e greu, dar de ce sa te agatzi de o naluca? stai linistita, incearca sa uiti si daca el te iubeste cu siguranta va veni la tine. daca nu, inseamna ca n-a fost sa fie happy