| Yuly27 a întrebat:

Din punctul vostru de vedere, trei sferturi din populatia globului nu ar merita sa moara? Adica ce fac pana la urma... Nu ajuta cu nimic, doar consuma! ( resurse, oxigen ) ( se inmultesc in prostie etc.) Astept pareri pro si contra! Fundita celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Aha ok am inteles unde vrei sa ajungi, tu in mintea ta ai vrea sa existe o utopie, parca asa se numea orasul acela in care totul este ordonat, cu tehnologii avansate si etc nu?

6 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Da tu ce faci ca sa ajuti ...si pana la urma ce sa ajuti? pamantul banuiesc, adica sa nu il intoxici cu fumul tigarii / masinii, consumul de curent, aruncatul gunoiului si etc. si tu consumi oxigen/ resurse. Anyway nimeni nu merita sa moara, de asta se ocupa natura. Intotdeauna exista balans, de ce crezi ca sunt cutremure/tsunami, si mor zeci de mii de oameni. happy

| maryan_1184 a răspuns:

Pai dupa parerea mea T.Basescu consuma degeaba sunteti de acord? happy Uhh si scuze uitasem de BOC!

| Eva a răspuns:

Crezi ca asta e un concept avangardist si in trend, da? ei bine, nu e... remember Hitler? sad

| Yuly27 explică (pentru EnvyU):

Mha nu te contrazic, ai dreptate dar totusi eu sunt inca prea mic, in viata as vrea sa ajut lumea, adica peste 10-20 ani, si vb serios, eu imi propun sa ajut cumva lumea, nu-mi pasa cum dar o sa o ajut si sa si poate ca razi dar voi incerca... in fnie copiii, nu zic de copii ma refeream mai mul la oamenii de genul : infractori, cersetori ( care cersesc pentru ca le e lene sa munceasca ), oamenii care nici macar nu se ostenesc sa produca ceva bun, spre exemplul meu produc ceva bun pentru varsta mea, eu invat la scoala si nu sunt nici cel mai bun dar nici cel mai prost, imi ajut parintii etc, si nu fumez big grin, gandeste-te putin daca ai aduna toti infractorii, toi oamenii care nu fac de cat ( ca animalele ) sa se hraneasca, sa se reproduca si sa moara fara sa ajute cumva evolutia tehnologiei... daca ai aduna toti oamenii astia nepasatori sunt cel puin jumatate din oameniii de pe glob te asigur

| Yuly27 explică (pentru EnvyU):

Pai intr-un fel, nu vreau neaparat o utopie, dar sa faca ceva folositor cu viata lor, sa nu stea degeaba pe [pamant, macar sa tranga gunoaie, sa mearga pe camp sa planteze cucuta etc laughing, adica ce rost au acei oameni... pana la urma or cum or sa moara si ce fac, exact ca animalele : se nasc, se hranesc, resppira, se nimultesc ( in abundenta), si apoi mor, si ce au facut? doar au creat noi guri de hranit, si magandesc, ca, poate daca exista si alte forme de viata in univers, si poate nu sunt asa [pasnice, daca nu ne unim acum cand suntem o rasa tanara si ne dezvoltam, o sa ajungem la auto distrugere, daca nu ne loveste vreun meteorit pana atunci, sau nu cedeaza campul magneic ce ne protejeaza de radiiatii, ma rog big grin daca nu ai ineles ii mai explic o data dar sper ca ai inteles big grin

| Yuly27 explică (pentru Eva):

Remember hittler? Hitler a fost un conducator foarte, nu pot sa zic intelept, dar tu incearca sa citesti cartile care iau format lui caracterul, ai incercat sa le citesti? stii macar ca avea 16 000 de volume in biblioteca sa, el citea cate o carte pe noapte, mai vb dupa ce le citesti oke? Si in plus el era rasist, recunosc si eu sunt putin rasist si mie scarba, dar doar de unii oameni care merita nu de orice nevinovat... lenesii, infractorii, oamenii fara rost in viata, cei care traiesc doar ca sa moara sau sa se sinucida...