| alexalx1234 a întrebat:

Doar eu cred ca in ziua de azi a fi tu insuti e un defect?

10 răspunsuri:
| ArtIsAnExplosion a răspuns:

Crezi foarte prost, chiar ar trebui sa schimbi asta.

| SilentRain a răspuns:

E o calitate, majoritatea sunt prefăcuți

| alexalx1234 explică (pentru SilentRain):

Se vede ce calitate e. De-asta sunt calcat in picioare si neapreciat. Ca sunt eu insumi

| RAY a răspuns:

Eu consider ca drumul spre ceea ce esti cu adevarat este drumul spre prefectiune,tu esti sigur ca te cunosti? eu mereu aflu ca nu ma cunosc, niciodata nu am crezut in iubire pana nu am simtit-o,desi nu ma cunoasteam,nu stiam cum e EU sa iubesc, sau EU urasc, oare EU pot sa ucid un om, stii iti faci asemenea ganduri, desi TU nu esti un defect tu trebuie sa te descoperi, sa te trezesti din somnul in care esti, intelegi ideea?

| ArtIsAnExplosion a răspuns (pentru alexalx1234):

E o calitate. Faptul ca unii nu o apreciaza, e problema sau chiar defectul lor.
Daca iti rezumi viata la societate, la ce spune lumea, o sa ai o viata foarte trista si mizera. Nu mai cauta aprobarea nimanui. Daca nu placi nimanui, stai singur dar integru si demn, decat sa fii o marioneta a societatii, un om de nimic.

| SilentRain a răspuns (pentru alexalx1234):

N-ai lucrat la caracterul tău, ești călcat în picioare pentru ca ai o stima de sine scăzută

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar tu intrebi asta.
Simte-te special.

| Andreeush a răspuns:

A fi tu însuți e o calitate pe care mulți nu o au.

| Dalmore a răspuns:

Sa te prefaci consuma prea multa energie, timp, rabdare, e obositor si pentru ce? Nimanui nu-i pasa cum esti tu. La sfarsitul zilei esti tot singur si fiecare isi vede de mortii lui. Acum depinde ce inseamna sa fii tu insuti pentru tine, ca unii au impresia ca asta inseamna sa ai nenumarate defecte si sa nu faci niciun pas inainte ca sa le schimbi, iar asta e simpla prostie, mediocritate, nu altceva

| zuppyby a răspuns (pentru alexalx1234):

Ca sa fii tu insuti nu trebuie sa te gandesti la acest aspect, lucrurile trebuie sa vina de la sine, intr-un mod natural...si sa stii ca mai toti oamenii din ziua de azi au cam doua fete(daca intelegi ce vreau sa spun) ceea ce nu cred ca e bine. Daca vrei sa te imprietenesti cu o persoana nu poti pana cand nu ii vezi adevarata fata. Si spune-mi si mie de ce te calca in picioare? Ca sa te apreciaze cei din jur trebuie sa te apreciezi mai intai singur...