| SunshineSunrise a întrebat:

E ceva urgent. Daca mi-am rupt mana din centrul antebratului, deci fiti atenti, din centru, nu din incheieturi...adica mi-am rupt-o practic in doua straight face credeti ca ma opereaza? Si daca da, imi mai pune ghips dupa sau doar ma opereaza? Mi-am rupt-o intr-o menghina, nu stau sa explic cum s-a intamplat. Nu mi-o simt deloc...nu simt durere. Dar prin piele a iesit osul a si trosnit. Uitati asa mi-am rupt-o >>- https://goo.gl/images/t3zeeQ Ma opereaza? Imi mai pune ghips dupa? Funda. P.S: acum 30-40 minute s-a întâmplat straight face

Răspuns Câştigător
| LarissD a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, si eu am avut mana rupta, dar nu atat de grav! Nu trebuie sa te sperii, iti va pune mana in ghips pentru cateva saptamani. Am un prieten care a patit ceva asemanator si a avut mana in ghips 3 saptamani, iar acum s-a vindecat.
Sper ca te-am linistit happy

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu e nevoie de operație. O să-ți pună mâna în ghips și într-o luna ești ca nouă.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cheama salvarea nu mai sta la barfe.

Răspuns utilizator avertizat
| LarissD a răspuns (pentru SunshineSunrise):

Ok, ar trebui sa mergi la medic urgent, nu este bine sa stai asa foarte mult timp. Vei avea mana in ghips pe o perioada nedeterminata(7-8 saptamani), dar nu vei avea nevoie de operatie, te asigur happy

Răspuns utilizator avertizat
| lBroken69 a răspuns (pentru SunshineSunrise):

Mana este diferita fata de picior, o sa o ai in ghips.

| Axys a răspuns:

Sa speram ca o sa fi mai bine :3 ai mai multa grija de tine.