| PleaseHelpMeFast a întrebat:

Este urat daca merg la un majorat la o fata si ii dau bani intr-o felicitare?...

7 răspunsuri:
| Gabriela_Siminutza_1997 a răspuns:

Cred ca nu pentru ca e un gest frumos sa-i duci bani intr-o felicitare...

Apache
| Apache a răspuns:

Cadoul e cadou.

Eu sincer as prefera bani in loc sa primesc un cadou pe care nu mi-l doresc, asa baremi imi pot cumpara ce vreau eu.
Depinde si cat de mult o cunosti pe respectiva persoana.
Daca nu ii cunosti gusturile atunci da-i banii, de ce sa se supere?
Daca o cunosti cat de cat si ai o idee despre ce si-ar dori, atunci nu e un gest prea inspirat...

| d2i2n2 a răspuns:

Gestul tau daca ii dai bani intra-o felicitare nu este rau.Dar cel mai bine ii dai un coadou special, pe care il poate pastra ca amintire de la tine.Asta-i parerea mea, mai bine dai un cadou special si frumos.
Sper ca te-am ajutat.big grin
Mulr succes.happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

E urat, dar daca e pretentioasa e un "cadou" practic

| PleaseHelpMeFast explică (pentru d2i2n2):

Da dar nu mai am timp... ceva idei? ce sa ii cumpar?

| AlexandraSmiley a răspuns:

Gabriela asta raspunde ca tampita.
Asa se face la nunta cu banii. Eu una nu m-as duce cu banii la majorat in loc de cadou, dar daca e piti se va bucura. happy

| BubuLina999 a răspuns:

Nu, nu mi se pare. eu sunt fata si nu mi-ar displace sa primesc bani de majoratul meu. poate chiar persoana respectiva nu stie ce sa mi cumpere ca sa ma multumeasca si asa imi pot lua eu ce-mi doresc.

du-i banii. ca sunt bani, ca e un lucru, o haina sau ceva inseamna tot bani, dar diferenta este ca pe acei bani ii pot folosi pentru ce-mi place iar in schimb lucrul sau ce am primit poate nu-mi place sau nu mi se potriveste si o sa-l pastrez dar nu-l folosesc.

acum cum consideri tu ca este bine, mai intreaba-ti, asa ca o parere, un parinte sau amicii. ti-am zis, dupa parerea mea este foarte ok mai ales daca in acea felicitare ii mai scrii si ceva frumos.

bafta si sper ca te-am ajutat! te-am pupat si sper sa iei cea mai buna decizie si pe placul sarbatoritei:*