| StefanCristi a întrebat:

Fete am și eu o întrebare am auzit de la mama mea că bunica mea acum umblă până la anul când ajunge în răi pe 30 August 2024 bunica mea a murit de cancer pe 28 August 2024 există să umble acum ea? Cică a auzit mama de la niște persoane în vârstă sau sunt doar mituri? nu cunosc de aia întreb. dacă umblă înseamnă că e spirit eu așa înțeleg deci mă poate auzi? vreau să mă ajutați cu această informație.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"bunica mea a murit... dacă umblă înseamnă că e spirit... vreau să mă ajutați cu această informație."

nu e informație, e PROSTIE!

| StefanCristi explică (pentru sierra1):

Credeam că mă aude să îi cer să mă liniștească de supărare

| Violleta2022 a răspuns:

Asta nu stie nimeni, ca nu s-a intors nici un mort de pe lumea cealalta sa ne spuna ce se intampla dincolo.

| darrio2007 a răspuns:

Doar mituri. Nu stie nimeni cum este „dincolo".

| AndaAlexandra a răspuns:

Majoritatea informațiilor pe care le avem despre morți, spirite, samd, sunt mituri. Cine vrea crede în ele, cine nu, nu.
Pentru a "vorbi" cu cei morți nu trebuie neapărat ca spiritul ei sa fie pe Pământ. E suficient daca te gândești la ea și îi spui tot ce ai pe suflet. O poți face la biserică, la mormântul ei, acasă sau chiar în pat înainte de culcare.

| StefanCristi explică (pentru AndaAlexandra):

Mulțumesc

| sierra1 a răspuns (pentru StefanCristi):

Tu să fii sănătos!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Suntem în anul 2024 cred că putem renunța la povesti din astea