| ForbiddenLove a întrebat:

Fetelor aerie mi-a venit ciclu. M-a durut burta toata ziua si si azi ma doare.Este normal? IMi vine mult si nici nu trece o ora sau doua si trebuie sa il schimb iar(prima oara mi-a venit in mai apoi in august si acum in septembrie dar nu mi-o venit asa mult pana acum.Si cand am mers la toaleta sa fac treaba mica, avea o culoare rosiatica worried.

6 răspunsuri:
| anonimaa a răspuns:

Hey, stai calma! ciclu este mereu cu nabadai si pana la menopauza cu toate vom trece prin asta si il vom suporta luna de luna [in afara de perioada cand vom fi insarcinate].
este perfect normal. uite mie de exemplu nu mi-a venit 4 luni la rand dar si cand a venit nu mai puteam sa ies de baie, trebuia sa schimb tamponu' mereu.
iar faza cu durutu' burtii. poate trece cu un nurofen, mie mi-a trecut mereu.

| iuandfto a răspuns:

Buna. Sunt in aceiasi situatie cu tine doar ca mie mi-a venit prima oara pe 15 iulie, in august nu mi-a venit nimic si ieri iar a inceput. Ieri am murdarit 2 absorbante always.

| Foxilikkkă a răspuns:

Da, este normal sa te doara, si eu am probleme de genul asta.
Poti incerca sa iei Nurofen, Nos'pa sau Algocalmin pentru a remedia durerea. Oricum, stai linistita, este normal sa te doara.

| laura_8904 a răspuns:

Poate nu il ai regulat sau ai racit sfatul meu daca mai ai probleme mergi la ginecolog

| thyna a răspuns:

Stai linistita, e ceva normal.
Durerile menstruale sunt in functie de organism:dureri foarte mari, dureri minore sau in cazuri fericite sa nu te doara deloc.
E ceva absolut normal sa curga foarte mult in primele zile.
Iar pentru dureri eu iau mig 400, se gasesc la farmacie, sunt calmante foarte bune.
Te pup.

| Assze28 a răspuns:

Da. Cred ca este ceva normal pentru ca si mie mi s-a intamplat cam la fel. Deci mie mi-a venit anul trecut in aprilie si apoi mi-a mai venit abia dupa 6 luni... dupa care a mai fost o pauza de vreo 2 luni si apoi a inceput sa se reguleze. In primul an nu am avut probleme cu durerea de burta, dar de cand a inceput sa se reguleze am dureri mari. Depinde de organism cat iti curge, si in cazul meu e la fel... rolling eyes. Dar fi fara griji, e totul normal.