| LarissaMouse a întrebat:

Funda Buna! am o problema destul de complicata. Uitati cum stau lucrurile: Mie imi place de un baiat (x) foarte mult, dar acest baiat are un prieten foarte bun (y) care ma place.Si eu nu stiu daca x ma plae pe mine,desi mi-as dori foarte mult.E o situatie complicata pentru ca daca de exemplu si lui x ii place de mine,s-ar putea ca ei sa se certe si nu vreau,dar daca nu ii place, nu mai conteaza nimic.Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Ofer funda happy

Răspuns Câştigător
| olivert1310 a răspuns:

O ecuatie cu doua necunoscute laughing) pai in cazul asta verifica daca x are solutii in intervalul tau, daca da atunci abordeazal, daca nu, atunci cauta sa-i dai valoare lui y. Cel mai simplu: daca x nu te place, orienteazate spre y, ar fi mult mai usor pentru amandoi. Cat despre x, incearca sa te apropii de el, bate-i niste apropouri, vezi cum reactioneaza, sunt destule moduri in care iti poti da seama daca te place sau nu cineva. Daca x nu te place, asa cum am zis, treci la y, el te place, cu putin efort o sa-l placi si tu, si ai rezolvat ecuatia unde singura constanta esti tu.

1 răspuns:
| LarissaMouse explică (pentru olivert1310):

laughing imi place foarte mult raspunsul tau!