| Cosmynutz a întrebat:

[funda]Care este diferenta dintre eau de parfum si eau de toilette? Rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| SunnyFlame a răspuns:

Eau de parfum. tine mirosul mai putin.si nu e prea bun
pe langa eau de toilette care tine si mirosul mai mult si e si mai buna calitatea
Bfata~!

4 răspunsuri:
| bogdan_7896 a răspuns:

Nu e mare diferenta dar e mai bun Eau de toillete, toti parfumurile celebre si scumpe se numesc Eau de toillete

| SunnyFlame a răspuns:

Mz de funda:*

| Oxygen24 a răspuns:

Ai luat funda degeaba AcoolRoz! lol.ba de ce vorbesc unii daca habar nu au nu imi dau seama! eau de parfum este mult mai concentrat decat eau de toilette! Definitions of the Terms
Eau de parfum is a type of perfume with a medium-high concentration of perfumed oils in comparison to the water or alcohol content of the solution
Eau de toilette is a type of perfume with a medium-low concentration of perfumed oils

Deci apa de parfum e mai concentrat decat apa de toaleta! si peste ele, pe primul loc, este esenta de parfum! Deci esenta de parfum, apa de parfum, apa de toaleta, apa de colonie! Asta e clasificarea in functie de tarie! Sfat pentru cei care nu stiu 100% raspunsul corect, numai postati!

| InSty a răspuns (pentru bogdan_7896):

Gresit big grin