| anonim_4396 a întrebat:

Funda! va rog raspundeti daca stiti! eu sunt la liceu, la profil stiinte ale naturii, pe clasa a 11-a! as vrea tare mult sa ma transfer la un liceu pedagogic de pe clasa a 12-a. dar nu stiu daca se mai poate... daca nu e prea tarziu! asa nu ar mai fi nevoie sa fac faculta! stiti daca e posibil? happy

Răspuns Câştigător
| Sanako a răspuns:

Cred ca e posibil, dar nu crezi ca e prea tarziu? Adica ai ajuns pana aicihappynu mai poti indura 1 an?
Facultatea? presupun ca nu'ti place sa invetilaughing nici mie.si sunt intra 9a dar abia astept sa ajung la facultate.Haide stim amandoua ca poti sa treci si peste facultate.In plus facultatea o poti face si in strainatate daca stii o limba straina si astfel poti cunoaste oameni interesanti si o mentalitate complet diferita.
Sper ca ti'am fost de ajutor.:*

2 răspunsuri:
| DeliaDaniela a răspuns:

Nu e deloc vorba ca nu imi place sa invat! Si da, pot trece si peste ultimul an de liceu si peste facultate... chiar ma simt capabila!
Dar sa zicem ca am alte prioritati si as vrea sa ma axez pe ceva ce imi place, insa fara a mai pierde 3-4 ani la facultate. happy
mersi pentru sfat :*

| Sanako a răspuns (pentru DeliaDaniela):

Cu plăcere drăguţo.
Ah.ai alte priorităţi...dar acele priorităţi pe care le ai în minte îţi sunt necesare supravieţuirii sau altceva de genul ăsta? Dacă nu atunci mai gandeşste'te puţin. Când vei creşte vei întalni multe probleme şi poate că nu vei şti să le rezolvi sau cum să le abordezi şi poate că le vei şi amâna, însă în cele din urma tot va trebui să le rezolvi. Ceea ce încerc să'ti comunic este faptul că altfel gândeşte un om cu studii în spate şi altfel gândeşte un om fără facultate în spate.Sau poate că un om cu şcoala vieţii s'ar descurca.Dar ai şcoala vieţii? happy