| roxyana03 a întrebat:

Funda+vot
am stat cu un baiat de la mine din clasa, am inceput a 9a, ne cunosteam din iunie, ne intelegeam cel mai bine, cu mine sa inteles cel mai bine, dupa e am incveput scl, dupa2-3 zile am inceput o relatie, dar ne certam tot mereu. ne-am certat o data foarte rau si mi-a trimis sms "tu crezi ca mie imi convine sa ne certam tot mereu? nu vezi ca nimic nu merge, mai bine terminam acum sa nu suferim mai tz" apoi l-am tot sunat, si mi-a zis ca mai ana eu"vreau mai mult intr-o relatie" i-am zis ca nu pot sa fac ceea ce isi doreste el, a zis ca nu vrea sa se indragosteasca de mine, nu vrea sasi bata joc de mine, l-am intrebat ca daca "nu vrei sa te indragostesti de mine dc ai mai stat cu mine" si a zis "pentru ca incepusem sa tin la tine, dar nimic nu mergea". cand il vad in clasa, ca se joaca cu alta fata, parca imi baga cineva cutitul in inima, simt ca morcrying...am incercat sa-i explic, sa-i zic ca tin la el, si a zis ca "NU" nu mai vrea a 2a incercare nimic, vreau macar ca pentru ultima oara din relatia noastra, sa vb cu el, sa-i zic maine la scoala, sa mergem sa purtam o discutie fata in fata? ce ziceti e bine? dar nu stiu ce sa-i zic sunt foarte emotionata, va rog mult, ma ajutati? ce sa-i zic maine? va rog mult ma ajutaticrying? o sa am 1 ora timp sa-i spun, ce sa-i spun? "aam uitat sa mentionez, el funeaza, si bea, dar mie imi place stilul lui, l-am ales pe el" va rog ma ajutati? ce sa vorbesc maine cu el? ma ajutati? funda+vot

1 răspuns:
| DrA a răspuns:

Draga Roxana,
cred ca cel mai bine e sa-ti asculti inima. Poti sa ii spui ceea ce simti, incearca sa fii sincera, sa nu te apuci de plans sau implorat sa va impacati. Baietilor nu le place asta. 1 la mana, daca el se poatra in continuare rece, e mai bine sa ii raspunzi cu aceeasi moneda. Sunt convinsa ca esti o domnisoara frumoasa si in curand vei gasi un baiat care sa te aprecieze. 2 la mana nu cred ca iti place atat de mult stilul lui daca fumeaza si bea de la varsta asta. Daca nu te deranja deloc acest aspect, nu cred ca il mentionai.
3 la mana sa nu cedezi insistentelor lui de a face urmatorul pas in relatie. Banuiesc ca te-ai gandit ca daca ai ceda, poate v-ati impaca. Trebuie sa iti imaginezi ca daca vei face pasul urmator si el se va purta la fel de rece vei suferi mult mai mult. Fii un pic mai indiferenta, fii sincera, calma, draguta, maine cand vorbesti cu el. Spune-i sincer ce simti, ce ti-ai dori. Pastreaza-ti calmul. Si foarte important, asculta si ce are el de zis, de ce nu vrea sa mai fiti impreuna, care crede el ca au fost problemele intre voi, din ce cauza va certati cel mai des. Succes mult.