| kar1GaNNN a întrebat:

FUNDDDDDAAAAAAAA!
Niste sfaturi sa ma mai ingras, am 15 ani, 1.75 si 46 kg, sunt cam slab, si as vrea sa ma mai ingras macar 5 kg big grin
Funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| missandrab a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa te ingrasi prin mancare nesanatoasa, ca asta se va vedea dizgratios atat la exterior, dar si la interior. Proteina animala- carne porc, vita, pui; cartofi; paine cu cartofi; orez...in general mancare consistenta si ceva dulce pe langa! Dar daca e felul tau sa fii slab, nu stiu cat va merge, depinde si de gena familiei tale.

6 răspunsuri:
| Kariin a răspuns:

Stiu ca suna ciudat. dar mananca cipsuri si multa mancare nesanatoasa. happy

| Seepty a răspuns:

Daca vrei sa te mai ingras mananca cat mai multa carne, oua, paine si chipsuri.

| kar1GaNNN explică (pentru missandrab):

Pai tata pot sa spun ca e gras 80 kg si mama e slaba si ea 58 kg la 35 ani happy

| AlexandruParaschiv98 a răspuns:

Mai asteapta un an si o sa te faci un urs, deoarece pubertatea intai te inalta si apoi te dezvolti si in latime si o sa te ingrasi o sa vezi dar incearca sa iei vitamine de exemplu supradin pentru a grabii dezvoltarea.

| kar1GaNNN explică (pentru AlexandruParaschiv98):

Mai iau proteine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Ia carbohidrati pentru ingrasat, NU proteine. Alea nu te ajuta happy