| ASTCRW a întrebat:

Heey! ..Am o mica intrebare..In special pantru baieti.big grin..De ce voua, baietilor, va place sa va bateti joc de fete? ..Mai ales atunci cand ne mintiti ca va place de noi si vreti sa fiti cu noi..si multe altele..De ce doar va folositi de noi ca sa va atingeti scopul? ..Prin asta cred ca stiti la ce ma refer.big grin.

Astept si eu diverse pareri..Chiar si parerea fetelorbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| Perfectu a răspuns:

Ei bine, unui baiat chiar ii place cand o fata il iubeste si o are la manalaughing, dar daca un baiat sta cu tine asta nu inseamna ca isi bate joc(mai sunt si exceptiibig grin). Ideea e ca unui baiat ii place sa fie in centrul atentiei si sa i se ofere atentiewinking. Bafta in continuare!

10 răspunsuri:
| MariaChrii a răspuns:

laughing aici e cu revers adica fetelor nu le place sa stea cu un baiat doar pentru amuzament? raspuns da normal laughing se numeste experimentre ei bine daca vrei sa intelegi atat fata cat si baiatul care fac chestia asta sunt indecisi sau plictisiti de relatiile pe care le aveau si vor sa incerece ceva nou, o povocare si cu cat fata se lasa mai greu cu atat e mia misto pentru baiat deci cam de asta ne batem joc unii de altiilaughingrolling on the floor

| anabahebak a răspuns:

Ciudati baietii astia nu am ce zice laughing Dar si noi stam de multe ori cu baieti doar de plictiseala sau chestii din astea da chestia e ca noi nu vrem nimic de la ei laughing

| MariaChrii a răspuns (pentru anabahebak):

Hmm nimic absolut nimic
ia sp cati ani ai?
pe la 17 ani o sa vrei multelaughing

| ASTCRW explică (pentru MariaChrii):

Nu`i imp cati ani am. Imp e ca am patsit`o pe pielea mea.:d
Dar in fn oh go on

| TeoPT a răspuns:

Aoleu, pițipoance de ultimă oră ce sunteți, ce Satan vă face să credeți că doar fetele sunt îngerași cuminți, și băieții sunt niște animale? Nu mai generalizați aiurea, fiecare băiat e altfel, precum și fiecare fată e altfel. Pot fi și băieți de treabă și fete ale dracului, vă garantez. Dacă voi numai de băieți ai dracului ați dat, haideți să nu mă apuc să spun ceva despre voi, mai ieșiți dracu din club și căutați și altundeva. Dacă tu îi alegi doar pe ăia beți din club sau ăia care se droghează la colț de stradă, e vina băieților din întreaga lume pe care îi acuzi prin această întrebare sau a ta, că ești bătută-n cap? Eu aș alege a doua variantă. Hai, scutește-ne de fițele tale și dispari.

| ASTCRW explică (pentru TeoPT):

Bai omule.oh go on. Poate tu si mai mult ca sigur tu esti batut in cap..Era o simpla intrebare. ce *** meah... Daca tu te crezi vre`un sfant. te inseli..Eu am zis`o la modul general.da` nah oh go on

| TeoPT a răspuns (pentru ASTCRW):

Ai zis-o pe dracu la modul general. "Voua, baietilor" mie mi se pare o adresare către TOȚI băieții, te dai tu mare șmecheră acum. Proști făcuți grămadă sunt ăștia ca tine.

| ASTCRW explică (pentru TeoPT):

Da bine ca esti tu marele destept oh go on

| TeoPT a răspuns (pentru ASTCRW):

Să știi, chiar mă cred marele deștept, mai ales când văd mesajele tale. big grin Ai făcut româna cu paznicul la cutiile de carton?

| Dumnezău a răspuns:

Ce ai facut tu aici, stii cum se numeste? Argumentum ad populum.Adica,daca o majoritate face sau crede un anumit lucru, inseamna ca acel lucru e adevarat.

Ceea ce nu e cazul la treaba cu baietii si fetele.Desigur,exista o categorie, din pacate mare de baieti care inca mai considera femeia un obiect sexual, o ard patriarhal, fara respect pentru femeie/fata.Cam 35% sunt pe fata si inca vreo 17-18% subtil,grav de tot.

Exista baieti ce isi bat joc de voi,pentru ca le permiteti si fugiti dupa ei,ca la maraton? Ai auzit vreodata in filme de conceptia "alpha male"-masculul alfa? Mereu, dar absolut mereu, tipii ce sunt masculi alfa vor avea o doza mare de egoism si calcare pe cadavre, poate si lipsa de respect, insa la nivelul pufanilor de 12-25 de ani, acesta se manifesta si prin gibonism.Sau bataie de joc, cum vrei sa-i spui.Singurele vinovate de aceste comportamente sunteti voi, pentru ca le permiteti sa existe alaturi de voi, prin afinitatile foarte mari ce le aveti pentru astfel de baieti.Si nu,nu sunteti masochiste,e doar un pur instinct animal de fuga dupa masculul alfa al femelelor,ascunse sub supozitia ca acesta ofera protectie si satisfactie. Ceea ce e adevarat,pana cand va da papucii si va lasa cu cucu'-n brate.Ei se comporta asa pentru ca: unu, voi le permiteti; doi, le sta in gene; trei, se creeaza la nivel social ideea cum ca baietii rai sunt cei mai potriviti pentru fete pe termen lung, ceea ce e fals.

De ce va mint unii baieti ca va plac si vor sa va fie umili servitori amorosi pana la sfarsitul zilelor lor? Sex.Iti aprinde vreo luminita, iti zguduie vreun clopotel? Si nimic mai mult, exista multi baieti si barbati pentru care o relatie se rezuma la sex si o evenuala simbioza mai greoiae intre cei doi si atat.

De ce se folosesc unii baieti de voi? Pentru ca le permiteti si nu luati atitudine.Ma intorc cu explicatia de la punctul 1.Aici sunteti masochiste, nedorind sa luati atitudine, pentru ca va simtiti inferioare lor, vi se inoculeaza ideea asta. Voua va place, ca va simtiti bine in preajma lor.Pentru un timp.

Nu toti baietii sunt la fel.Cat timp ramaneti la instinctele animalice, fugarind doar masculul alfa, cel mai cel, miezu' din dodoasca, o sa intalniti in 19 cazuri din 20, ceea ce am numit mai sus gibon.Un superficial, hedonist, grobian care va va pune pe acelasi piedestal cu o pereche de ciorapi murdara, dupa ceva timp.Sunt si alte chestii care conteaza,nu doar neconcretizata "protectie si satisfactie" pe care bineinteles o simtiti,cand va anturati cu astia,ca de obicei, sunt si populari masculii alfa, mai ales la nivel adolescentin si, sa fim sinceri, n-aveti cum spune ca nu va place mediul obtinut odata cu anturarea pe langa tip!