| 000M1ha3la a întrebat:

Hei,am 16 ani,si chiar daca la varsta asta multe fete au prieteni, eu nu am.Problema este ca nu stiu cum sa intru in conversatie cu baietii,cum pot sa ma imprietenesc cu ei.Ce sa le spun prima data? Nu vreau neaparat sa-mi fac iubit, poate doar prieteni.

Răspuns Câştigător
| CosminC86 a răspuns:

Nici sa nu ai prieten la 16 ani. Majoritatea trolilor de 16-17 ani nici nu stiu ce e aia iubire. Unele fete cred ca a iubi inseamna sa te saruti incontinuu fara motiv.
Cat despre a gasi prieteni, am un sfat: Cauta persoane asemeni tie, altfel nu o sa poti socializa cu ei.
De pilda, eu nu pot socializa cu un comunist sau cu un manelist.

6 răspunsuri:
| Fabulistul a răspuns:

Zambeste. Restul o sa vina de la sine.

| danadanuzza a răspuns:

Fii ti insati!

| Capsunicax3 a răspuns:

Pai il saluti, il intrebi ce face, cati ani are, de unde e, restul o sa vina de la sine. :* Nu-ti fa probleme, si eu am fost intr-o situatie de genu, eram emotionata, nu stiam ce sa zic. Dar totul a venit pe arcurs, am ras, am glumit. Si iata ca acum suntem impreuna. blushing Sper sa te descurci bine in cautarea prietenilor. :* Bafta. Funda?

| Voidwithin a răspuns:

O sa-ti faci iubit cand o sa fii pregatita nu pentru ca ''asa se poarta'', asa e la moda.

| EVA9443 a răspuns:

Eu am 15 ani si tot nu am prieten

| 000M1ha3la explică (pentru CosminC86):

Multumesc mult de sfat.Chiar m-a incurajat intr-un fel raspunsul tau.Si cat despre ultima propozitie nici eu nu as putea socializa cu un manelist sau comunist.Mersi mult de ajutor.