| Danimusan a întrebat:

Hei, am împlinit recent 16 ani. Vreau sa știu dacă mai pot creste încă 4 cm pana la 180, tata are 178. Este prima oară când intru pe aplicația aceasta și mi s-a părut interesantă. Multumescc

12 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Cat are mama ta in înălțime?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alexutzu?

| dullcat a răspuns:

Buna.Mai ai timp de crescut pana la 18 ani. Poti calcula aici, sa vezi asa aproximativ ce iese:

https://purecalculators.com/ro/height-calculator

| SapLla a răspuns:

La 176 esti super ok, dar din cate stiu baietii cresc pana la 18 ani (presupun ca esti baiat dupa nume (;. Daca al bătrân are 178 sigur ori vei fi cat el ori mai mare.Depinde acum si de inaltimea mamei tale.

| Danimusan explică (pentru Hyperion7):

Are cam 160, dar nu cred ca contează, bunicul are 178 iar bunica 160 iar unghi mei au cam toți 180 184

| Danimusan explică (pentru SapLla):

Are cam 160, dar nu cred ca contează, bunicul are 178 iar bunica 160 iar unghi mei au cam toți 180 184.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Danimusan):

Nu îți poate garanta nimeni absolut nimic însă ce poți face e sa îl întrebi pe tatăl tău când a început să mai crească în înălțime.
Tu având abia 16, mai ai timp să crești, dar chiar și așa, cu 1, 76 ai tai, tot o duci mai bine decât majoritatea

| Danimusan explică (pentru Hyperion7):

El a spus ca cam pe la 16 ani avea 160 iar pana la 18 a ajuns la înălțimea pe care o are acum 178

| Hyperion7 a răspuns (pentru Danimusan):

Atunci și tu tot pe atunci te vei dezvolta

| Danimusan explică (pentru Hyperion7):

Pai cred ca m-am dezvoltat mai repede, cam pe la 13 ani am început sa cresc mai mult, sper aa mai pun 4 cm laughing chiar contează și un cm

| Hyperion7 a răspuns (pentru Danimusan):

Eu ți-am zis, ești destul de ok și așa.
Am avut colegi și de 1, 60 și na, traiauhappy

| Danimusan explică (pentru Hyperion7):

Revin cu update peste un an