| WhiteChocolate123 a întrebat:

Hei! Am o mare problema cu parul! Este extrem de rar, cu alte cuvinte 3 fire în cap. E oribil,când îmi fac coada împletită sau alte coduri arata îngrozitor pentru ca am firul foarte subțire, iar parul e foarte rar. Va rog, știți un tratament atât naturist cât și pe care îl pot cumpăra din magazin sau de pe net SI CARE CHIAR A DAT REZULTATE?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Problema care te deranjeaza atat de tare, din pacate nu are nicio rezolvare. Poti incerca insa sansele de reusita poti fi convinsa ca sunt ca si inexistente. Succes. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta la creștere dar trebuie sa ai multa rabdare. Încearcă sa te speli mai rar pe par, cam de 3 ori pe săptămână, sa renunti la placa dacă o folosești sau la feon. Încearca și uleiul de cocos care la fel este foarte bun pentru întreținere mai ales și măștile cu gălbenuș de ou și miere. Dacă o sa cauți pe net vei găsi mai multe lucruri.

| Teo29 a răspuns:

Salut, in primul rand mergi la un dermatolog care il stii ca cel mai bun. E clar ca sunt si probleme din interior, cere-i sa ti recomande analize sa vezi ce vitamine iti lipsesc si ce tratament sa urmezi. Ca tratament naturist complementar, spala-te cu sapun moale de la hofigal iar dupa ce parul se usuca ( evita pe cat posibil uscarea cu feon-ul) aplica la radacina parului lotiune chelstop de la hofigal, puneti o boneta pe cap, si dupa vreo 3-6 luni apar rezultate extraordinare.

| GreenVoid a răspuns:

Nu ti mai fa "coduri" si gatawinkingFa ti bucle sau efectul acela de dupa codite impletite cum au negresele gen.O sa dea impresia de mai mult parwinking

| Winddd a răspuns:

Eu am folosit ulei de ricin pentru creștere și acum e și mai des în părțile în care am folosit mai mult. Nu știu dacă o să-ți meargă, dar poți încerca.