| ankoro a întrebat:

Hei! Am si eu o intrebare. O prietena de a mea vrea sa se apuce de fumat, desi are probleme pulmonare, respectiv bronsiectazii. Mi-a cerut sfatul de a o ajuta. Ce se poate intampla daca trage DOAR UN fum? Dau funda. Multumesc.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

De la un fum nimic decat sa tuseasca pana isi scuipa si plamanii... de la mai multe fumuri e posibil sa isi agarveze foarte usor boala

3 răspunsuri:
| Deliciouscupcake a răspuns:

Nu are nici un sens.A decis să se apuce de fumat? Pentru ce? şi dacă mai are şi probleme cu plămânii..nu ştiu, eu spun să lase ideea asta.

| Melcul a răspuns:

Explicai ca de la "un fum" toti se apuca de fumat.Ea daca are si probleme pulmonare pina si fumul ala o sa-i faca rau.

| ankoro explică (pentru suntserios):

Am ratat o chestie: Si eu am aceleasi probleme ca ea. I-am spus si am rugat-o din tot sufletul sa nu o faca, dar nu ma asculta! Ce naiba? Suntem ca doua surori, ne cunoastem de la nastere! Simt ca imi ascunde ceva. Ceva s-a schimbat radical la ea: nu mai invata, nu isi mai face temele, a inceput sa chiuleasca... Ce fac?