| Alejandra4785 a întrebat:

Hei buna TPU! maine este ziua measad iar mie nici nu imi vine sa ma duc la scoala. deoarece imi este foarte rusine sa le dau bomboane noilor mei colegi(de liceu sunt a 9a).in clasa la mine este un baiat cu o verisoara de-a lui pe care eu nu ii suport de nic o culoare,:@ verisorsu este un tampit nu pot sa-l sufar deloc,dar nu stiu de ce, ma enerveaza orice gest de al lui, orice face...Ce as putea face thinking

16 răspunsuri:
| Iulia100rock4ever a răspuns:

Ignora i

| Bondarel99 a răspuns:

Te inteleg,dar e ziua ta,imbraca-te frumos, macheaza-te, trage-ti un zambet larg pe fata si arata-le ca nu iti pasa de nimeni... daca nu te duci cred ca e mai rau, o sa zica "aaa nu a venit pentru ca nu are bani de bomboane"laughing serios in viata trebuie sa fii si tupeista ca sa ai de castigat, altfel esti luat de fraiera.

| SyMy24 a răspuns:

In primul rand La multi ani! Nu cred ca ar fi o solutie sa nu mergi la scoala. Maine este ziua ta si ar trebui sa te simti bine si sa te bucuri...nu ar trebui sa-ti fie rusine fiindca probabil toti va vor servi cu cate ceva de ziua lor si poate si lor le va fi rusine, fiind in clasa a 9-a. Iar despre baiatul ala eu zic ca nu merita sa te enervezi pentru nimic... poate asa e el big grin

Pa pa!

| Vάℓєяἷล a răspuns:

în pprimul rînd nu trebuie săti fie rușine ca săi servești pe colegii tăi cu dulciuri-săți fie rușine atunci cind faci ceva prostii
în al 2 rind verisorii tai lasi in pace, nu-i ignora, vorbeste ei, servestei și pe ei
da in orice caz nu fi egoista.big grin
Tu servești colegii tai cu dulciuri p/t este ziua ta de naștere-asta tu dai de sănătatea ta.big grinbig grin
succese cu verișorii
funda?

| NuCredd a răspuns:

La multi anihappy!
Nu esti obligat sa dai bomboane nimanui. Daca vrei intr-adevar sa faci ceva, te duci cu prietenii mai buni din clasa la o bere. Sau un suc.laughing

| pusitaaaa20000 a răspuns:

Asa-i ignorai intreaba cine vrea bomboane

(in fata clasei intr=o pauza dai la cine vrei la cine crezi ca nu face misto)
bafta

| scalaru a răspuns:

Lasa-l in pace. Viata ta nu depinde de el. Ignora-l.

| mgtow a răspuns:

Lasa ca nu strica sa faci un gest frumos, dai bomboane la fiecare si dupaceea nu ai treaba cu nimeni fara rusine eh.

| motolo9ve a răspuns:

Doar bucurate ca este ziua ta, nu trebuie sati pese de restul, si nue sti nevoita sa duci nimic.si LA MULTI ANI pentru. maine!:**

| Alejandra4785 explică (pentru mgtow):

Ai dreptate big grin

| didii5 a răspuns:

Ignoraihappy si La multi ani pentru maine!happy

| Natalia6 a răspuns:

La Multi Ani! Maine e si ziua mea, si da, stiu cum e sa nu suporti pe cineva. Deci, pur si simplu le oferi o bomboana etc. si ii ignori. Nu le dai atentie. Mai ales ca tu esti sarbatoritul, ar trebui sa le fi superior!
Bucura-te de ziua ta. Sper ca te-am ajutat.

| oOSaritaOo a răspuns:

Of, nu trebuie sa-ti strici ziua din cauza unor copii mai batuti in cap oh go on si mie mi-a fost rusine cand am fost clasa a9a sa dau bomboane colegilor mei pentru ca sunt totusi noi... laughing dar le-am dat si baietii au sarit pe punga cu bomboane. Deci sa-ti iei de 2 ori mai multe bomboane decat te gandeai sa-ti iei. tongue

| oOSaritaOo a răspuns:

Woaaah... m-am luat cu astea si am uitat sa-ti zic ce era mai important! La multi ani! :* Si sa fi cu mintesmug

| Love4Music a răspuns:

La liceu nu se mai dau bomboane laughing
Cel putin la noi, in orice caz.

LA MULTI ANI!:*

| TheAce a răspuns:

Poti foarte bine sa-i ignori daca te deranjeaza sau poti sa faci abstractie de ei si sa sarbatoresti oricum, e ziua ta, e o zi frumoasa, nu merita umbrita de cateva persoanehappy