| Isabela333 a întrebat:

Hei,de ceva vreme am probleme foarte mari cu nervii, acum ceva timp am avut un șoc și de atunci mă sperii și enervez incredibil de repede de la orice chestie simplă. Incep să respir foarte greu, sa tremur și să plâng necontrolat, la fel și în cazul nervilor numai că încep să și arunc cu lucruri, sa țip foarte tare și să fac lucruri care nu le gândesc și nu le pot controla, iar după îmi pare foarte rău.De când sunt mică sunt mai radioactivă și puțin abătută, putem spune și cred că se datorează problemelor din familie care persistă de mulți ani, însă de când am avut șocul respectiv nu mai sunt eu absolut deloc, nu mai pot vorbi in public, nu mai pot face nimic de genul, pur și simplu m-am închis în mine mult mai mult decât o făceam înainte, nu știu ce se întâmplă... și aș vrea vă rog frumos ca cineva să-mi dea un răspuns bun la această întrebare, mi-a luat mult timp sa mă hotărăsc dacă să pun sau nu această întrebare...vă mulțumesc!

1 răspuns:
| Miruna333 a răspuns:

Se pare ca ai atacuri de panica. Se explica, din cauza problemelor din familie. Este si normal sa ai aceasta reactie. Terapia este singura solutie. Degeaba ai cere sfaturi in stanga si in dreapta, sunt ani de suferinta in trecutul tau, e nevoie de munca si rabdare.