| Alina_Elena_1989 a întrebat:

Hei, heiii.
Cum fac si eu poza din aceea cu jumatate fata mea si jumatate fata de leu\tigru?batting eyelashes

4 răspunsuri:
| VaDauLaMure a răspuns:

Foarte simplu, iti trebuie asa, o versiune de photoshop, iti recomand ps6 ps3 sau chiar si ps4, dupa vei urma un tutorial pe youtube si vei sti ce trebuie sa faci in programul ala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca photoshop cc.

Deschide doua poze (file-open).

Alege una, pe cat posibil, in care sa se vada fata drept, clar si in totalitate, sa nu fie din profil sau sa stai cu capul aplecat.

Asemenea si pentru a doua poza, cu tigrul, sa fie intr-o pozitie asemanatoare primei.

Foloseste clone stamp tool, stanga, al cincilea rand, prima. Apesi alt+click pe centrul fetei tigrului. Apoi, pur si simplu copiezi pe fata ta, cu click si incepi sa „lipesti" cu grija, sa nu depasesti in imagine, desenand cu pensula respectiva pe fata ta.

Fii foarte atenta la unghi, marime si la opacitate. In dreapta ai clone source.

Dai click, iar in dreapta in casuta, langa flip-uri ai W si H. Inaltime si latime.
Schimbi valorile astfel incat sa se potriveasca cele doua fete intre ele. Daca vrei sa „deformezi" imaginea clonata (tigrul) debifezi lantul care leaga W si H si vei putea sa faci, de exemplu, o fata mai lunga, scriind la H alte valori.

Mai jos ai semnul unui unghi, unde „invarti" imaginea la diferite unghiuri, depinde asta de pozitia fetei. O poti rasturna sau orice altceva.

Opacitatea o setezi din bara de sus, de sub „view".

Stergi cealalta jumatate cu history tool. Aceasta va face imaginea sa aiba aceleasi parti ca la inceput, fara partea clonata. La fel, pentru history tool, poti regla opacitatea, sa creezi margini care sa para realiste, astfel incat sa faci sa para cat mai putin artificial.

Sper ca ai inteles ceva. Bafta! happy

| Alina_Elena_1989 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos! (:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Alina_Elena_1989):

Inca o data, sper ca ai inteles ceva, si ca o reusesti ceva! happy