| Steffani a întrebat:

Hei happy
Sunt intr-o dilema, nu prea ma mai inteleg cu cea mai buna prietena si n-am iesit impreuna toata vara sad
Totul a inceput cand ea era indiferenta, parca nu ma mai suporta cand eram cu gasca, dar cand eram noi doua se vedea ca eram bff.Intre noi intrase o competitie, se credea mai buna ca mine, vroia tot ce eu imi doream si cateodata nu obtineam, dar ea da si-mi facea in oftica. Noi ne intelegeam super, tineam la ea ca la o sora si dupa parerea mea, eu cred ca am fost o prietena buna cu ea, o trageam inapoi de la probleme, incercam sa o ajut cu notele la scoala, am cuplat-o de nu stiu cate ori, in fine.
Acum suntem niste straine, nu mai vorbim, nu-mi raspunde la telefon, nimic... Imi e dor de ea, si sunt foarte dezamagita. Nu doar ca nu mai ma baga in seama, dar le-a si spus prietenilor ca i-am barfit si chestii urate care nu sunt adevarate, si normal ca ei nu mai vorbesc cu mine. Ce as putea face sa indrept situatia?

4 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Sal pai fi si tu indiferenta, e geloasa pe tine cu siguranta, ea nu iti e pritena adevarata din cate ai spus
si daca te vei inpaca inapoi o sa-ti faca si mai rau de atata... mai bine laso stu ca e greu sa renunti pentru ca si eu am patit-o de nenumarate ori...
nu o mai baga in seama sa se simta si ea ca e egoista...

| Axys a răspuns:

Incerca sa nu mai pui suflet pentru nimeni sa ajuti sa se descurce sasi pun capul la contribute nu sati bati tu capul pentru alti happy si ea s astea lenjer spune nu! si gata happy si mai rea nu mai ajuta...

| Cornellp a răspuns:

Sunt baiat, si cam aceeasi problema am avut si eu cu prietena mea cea mai buna. Ne certam mai mereu. De la inceput eram ca fratii, apoi s-au inceput certurile si toate astea. Dupa mult timp ce nu mai vorbeam, am invitat-o in oras.De atunci iesim mereu impreuna(nu ca iubiti, doar prieteni).

Incearca si tu, poate merge si la tine.

| Steffani explică (pentru Cornellp):

Nici nu-mi raspunde la tell, pe facebook sau mess. Cand o sun nu e acasa si spune ca ma suna ea sa iesim, dar nu ma mai suna inapoi...