| anonim_4396 a întrebat:

Hei,TPU :3
As vrea sa ma vopsesc gri,dar nu prea imi surade ideea sa ma decolorez,pentru ca,am parul prea lung si nu vreau sa-l stric(si m-ar costa prea mult sa-l fac la salon).
Parul meu e saten deschis, cu varfurile blonde(de la soare). Daca as incerca sa-l fac gri cum ar iesi?

9 răspunsuri:
| AamonBeherith a răspuns:

Daca nu te vei decolora inainte sa te vopsesti nu prea ai sanse sa iti iasa culoarea dorita. Si eu am incercat asta, parul meu natural fiind tot un saten deschis. Dupa ce m-am uscat abai de se oberva vreo diferenta, in afara de faptul ce era cu foarte putin deschis la culoare. Nu ai ce face in afara de decolorare. Dar, o poti faci acasa sau sa te ajute o prietena decat sa strici banii pe saloane :v Daca il ai mai lung de umeri ai nevoie de doua sticlute de decolorant puternic si un plic jumatate de praf care normal se adauga la decolorant.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu esti dispusa sa faci un lucru ca lumea, la coafr, nu incerca acasa, pentru ca in 90% din cazuri nu iese.
Nu te zgarcii la un lucru atat de important, ori nu-l faci deloc, ori te duci la un salon de coafura bun, sa nu risti sa ti-l arzi sau sa nu iasa ce trebuie si sa fii nevoita sa repeti vopsirea, distrugandu-l prin mai multe vopsiri.
Nu va iesii niciodata ca la salon, pentru ca vopselele din comert sunt de cu totul alta calitate, decat cele folosite la un salon de coafura!

| vocea a răspuns:

Porind de la ideea ca esti frumoasa deja, cred ca singurul lucru care trebuie facut este sa mergi la coafor si sa vorbesti cu doamnele si sa vedeti ce ti s-ar potrivi, nu trebuie sa dai bani ca sa le ceri o parere, bafta

| Felissa13Eden a răspuns (pentru AamonBeherith):

Multumesc frumos

| GreenVoid a răspuns:

Nu ar iesi, asta e ideea laughing

| GreenVoid a răspuns:

Parul ars se repara cu tratamente naturiste homemade sau cumparate.Cat despre cum ar iesi, gri in niciun caz.Trebuie sa fii blond deschis si prin folosirea unui shampon special(ala mov pe care il gasesti pe Youtube daca te intereseaza) iti da o tenta de gri sau alba ca zapada pentru vopsea gri ca sa.ti iasa griul ala frumos. Vorbesc din experienta si am parul la fel de lung.Bafta!

| GreenVoid a răspuns:

Pai induci fata in eroare.laughing

| GreenVoid a răspuns:

Stelutele sunt de vina.

| GreenVoid a răspuns:

Nu.i nimic.Te cenzureaza astia oricum.