| mihai428 a întrebat:

Hei tpu.Am cam incurcat-o rau de tot.Am 17 si m-am apucat de fumat.Problema e ca m-a vazut o baba fumand care o cunoaste pe mama.CUM SA FAC SA NU AFLE
Ps:Stiu ca dauneaza grav sanatati, deci fara raspunsuri ca dauneaza ca nu stiu ce.Is constient. MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Îi spui că, de fapt era gumă de mestecat sub formă de țigară și o țineai în gură așa la mișto. N-a văzut baba bine. laughing

18 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

La un moment dat tot va afla și atunci va fi și mai supărată, pentru ca ai mintit-o. De aceea, fi sincer cu ea și asumăti responsabilitatea pentru acțiunile tale. Nu uita ca ce seamănă omul aceea va și secera.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asumatul fumatului nu e asa cool nu?

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Weitzer):

Eu zic sa fii cool pana la capat... daca esti cool cand tragi din tigara ramai cool si cand esti rupt in bataie

| munteanuionvictor a răspuns (pentru Hammurabi):

E bună varianta.

| Raul1q1 a răspuns:

Spune-i ca ai incercat odata sa vezi cum e si nu ti-a placut

| Raul1q1 a răspuns (pentru suntserios):

Iar tu la intrebari despre fumat? Chiar nu poti lasa lumea in pace?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Raul1q1):

Ce te roade pizma ca esti fumator si se ia lumea de tine? Mare frustrarea nu?

| Raul1q1 a răspuns (pentru suntserios):

Se iau numai prostii. Scuza-ma ca iti spun dar asta esti. Nu trebuie sa te bagi in lucrul altuia. Asta m-a deranjat. Ca te iei de fumatori. E ca si cum te-ai lua de negrii. Si oamenii care se iau de mine sunt copii care nu isi dau seama ca un om poate alege singur pe ce drum merge

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Raul1q1):

Mai papanas, nu cumva tu te ai bagat in discutie aiurea?

| Raul1q1 a răspuns (pentru suntserios):

Eu doar i-am raspuns. Tu ai facut misto de el. Auzi la el papanas

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Raul1q1):

Pai cum sa nu fac misto de el. Se crede cool ca sta cu tigara in gura dar ii este frica sa nu il bata mamica la poponet

| Raul1q1 a răspuns (pentru suntserios):

Pai daca fumezi pe ascuns te cearta. Dar asta nu inseamna ca vrei sa fii cool. Eu nu fumez ca sa fiu cool. Tu asta crezi despre toti fumatorii dar asta nu inseamna ca fumeaza pentru a fi cool. E ca si cum ai spune toti negrii sunt rai

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Raul1q1):

Da de unde ca.cat stii tu de unde fumeaza el? Sa crezi despre toti fumatorii ca nu fumeaza ca sa fie cool e ca si cum ai zice ca toti negrii sunt rai

| Raul1q1 a răspuns (pentru suntserios):

Pune cuvintele in ordine ca sa te pot intelege

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Raul1q1):

Sunt in ordinea care trebuie.

| mihai428 explică (pentru Raul1q1):

Nu fumez că sa fiu cool, fumez că îmi place

| Raul1q1 a răspuns (pentru mihai428):

Exact. Dar omul de mai sus nu intelege ca nu toti fumam ca sa fim cool