| Nayuky a întrebat:

Hei TPU as vrea sa stiu cum pot sa imi fac parul sa creasca 3-4 cm pe luna.Si sa fie ceva ce pentru voi a functionat..nu vreau sa fac experimente.Dau fundita primei solutii care functioneaza.

Răspuns Câştigător
| LanaDelRayFan a răspuns:

Buna! Eu folosesc uleiul de ricin.Acum un an aveam o chelie si aveam parul scurt.Cand m-am masat usor pe tot scalpul, mi-a crescut parul happyDar nu deodata, in 2 saptamani happy
Inca ma dau cu el.Si nu m-am plans niciodata fiindca nu afecteaza cu nimic.Ti-l recomands cu mare incredere.
Succes, Nayuky! happy

6 răspunsuri:
| Sunnyツ a răspuns:

In 300gr ulei de masline, ricin, cocosv sau migdanle [ eu am folosit masline ] se adauga 6 frunze de metnta si 6 frunze d ecoada soricelului.Se amesteca tot intr-un recipient cu gura larga si se lasa neacoperit 7 zile la macerat amestecand in fiecare zi...Se strecoara si se aplica pe parul uscat sau umed. La mine a functionat

| BlueButterfly24 a răspuns:

Eu am folosit urmatoarele metode si a functionat, cel putin in cazul meu!
-uleiul de ricin maseaza parul cu el, strange-l in coc si acopera-l cu un prosop sa intre in radacina!
-piaptana-l cat mai des de sus pana jos, ajuta la cresterea parului pentru ca sebumul ajunge la varfuri si le hraneste!
-du-te la coafor sa iti tunda varfurile despicate, ele fac parul sa creasca mai greu!
-nu il strange prea tare cu elasticele, deoarece firul de par se va rupe!
Incearca aceste metode si daca vrei poti sa imi spui daca au functionat!

| LanaDelRayFan a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

Http://www.sfatulmedicului.ro/......ricin_9160
Uite aici, ca sa te convingi :)

| alexandra9606 a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

Buna happy Imi poti spune te rog unde gasesc acest ulei si cat costa? :*

| LanaDelRayFan a răspuns (pentru alexandra9606):

Eu am dat 3 lei pe el happy

| swagMeOutBitch a răspuns (pentru alexandra9606):

Il gasesti la plafar si costa in jur de 3-4 lei[depinde de marimea sticlutei] dar sa stii ca parul nu are cum sa iti creasca 3-4 cm pe luna char daca iti dai cu el..este adevarat k iti accelereaza cresterea parului dar nu atat de mult.Este foarte bun si uleiul de masline extra virgin pentru parul lipsit de stralucire si degradat