| Nayuky a întrebat:

Hei tpu..deci am 14 ani(mai cateva zile adica 6si fac 15) si vreau sa ma pun pe sport vara asta si pentru slabit(cam 1-2kg) si as vrea si o alimentatie mai sanatoasa(nu dieta). Dupa care mai vreausa fac si exerciti de forta, si vreau sa practic si ninjitsu neaparat insa nu e nici un curs in Timisoara. deci am nevoie d tutoriale....ma puteti ajuta va rog cu toate chestile astea va rog? Dau fundita.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| myHappyDay a răspuns:

Pai sa vedem: in caz ca vrei sa stii ce ar trebui sa faci te pot sfatui cu:abdomene si alergat 10 min dimineata si asa sigur slabesti mai mult de 2kg. Despre mancare sanatoasa mai multe fructe si legume desigur, mai putine prajeli si mancare fast food, mai multe salate, iar sucurile acidulate inlocuite cu apa. Cam atat, nu stiu ce sa zic despre ninjitsu...nu stiu daca sau pe unde se practica la noi. Aaa da: despre exercitii de forta, de-astea vreau si eu. Pai poti incepe cu ex de intindere, e important sa ridici si greutati (ori la o sala ori acasa cu obiecte grele).Cam atat am stiut sa-ti zickiss