| anonim_4396 a întrebat:

Înainte să incep menționez că mă gândesc la chestia asta ca fapt divers, învăț și am note chair foarte bune (zic asta pentru sigur unii vor spune ca ar trebui sa ma concentrez pe școala acum, nu pe astea) În fineee happy

Sunt clasa a 8 a, iar la anul o sa merg la liceu și deja am foarte multe emotiiiiiii! Și mă gândeam ca la un moment dat o sa ma îndrăgostesc de cineva, logic, dar faza e ca mie îmi plac fetele (sunt fata). Și mă gândeam că atunci când o sa îmi placa o fata dacă tac nu o sa iasă nimic, chiar daca sunt sanse sa ma placă, cum tac eu, o sa tacă si altele. Dar dacă zic e posibil să iasă mai nașpa si sa afle toți. Pe deoparte mă gândeam ca nu prea mi-ar pasă, nu cred ca ar fi așa rău. Pana la urmă suntem in secolul 21, în plus de obicei lesbienele sunt văzute mai bine decât homosexualii (ceea ce mi se pare cam nedrept), deci nu prea cred ca ar interesa pe cineva. Întrebarea e: Daca o sa îmi placa o fata sa risc sau nu?

7 răspunsuri:
| CleanHeart a răspuns:

Poate pana atunci iti schimbi gusturile, esti in adolescenta si nah se mai intampla si incalcituri de astea la unii adolescenti, daca nu ti le schimbi, fi tu insusi si fă ce simti alt sfat nu stiu sa iti dau.

| Boboc_Alexa_1997 a răspuns:

Părerea mea e că o pers de sex masculin îți poate oferi o iubire mult mai tandra și drăguță încearcă să te mai gândești ia gândește fata cu fața nu pare puțin ciudatele și de unde ști că unui băiat nu ii se păru tu foarte drăguță

| ElvinaAgnes a răspuns (pentru Boboc_Alexa_1997):

E ca si cum eu ți-aș cere ție să îți placă fetele, când ție iti plac băieții. Atracția si sentimentele pe care le ai tu pentru băieți eu nu le simt, le simt pentru fete.

| ElvinaAgnes a răspuns (pentru CleanHeart):

Mulțumesc! ^^

| SajuraMachyn a răspuns:

Dacă o sa te indragostesti de vreo fata, nu trebuie să taci pentru. că e exact cum ai spus tu, dacă tu taci tace și ea și nu se ajunge nicăieri, părerea mea ar fi să o abordezi puțin câte puțin până deveniți din ce în ce mai apropiate. ^^
(P.s: ma bucur că la tine fete bi sunt privite că oricare alte fete că în cazul meu nu e deloc așa)

| ElvinaAgnes a răspuns (pentru SajuraMachyn):

Mulţumesc! Nu sunt sigură, doar presupun, colegii pe care îi am acum de multe ori îmi zic: "Ba, cred ca ești bi s-au lesbi, în viața ta nu ai întors capul după un băiat", dar nu cu răutate sau dezgust, doar curiozitate. Posibil daca as merge acum in clasa actuală și ași zice: "Îmi plac fetele" ori nu ar zice nimeni nimic, ori ar zice ca știau si ar face glume la care pana si eu as râde. D'aia presupun ca si la liceu e așa, plus ca o sa fie oameni mai maturi.

Că tot ai zis că la tine nu e așa încearcă să îi ignori sau sa le zici ceva. De exemplul când unii băieți ma mai fac lesbiana la mișto (nu ca răutate) eu le zic "Măcar mie sa îmi placa fetele dacă ție nu" si râdem toți. Daca nu merge încearcă să ii faci sa para ca se înșeală, vorbește despre băieți. Daca ai norocul sa ai un prieten gay sau pur si simplu un prieten bun roagă-l sa se prefacă ca e împreună cu tine pentru o perioadă, așa o sa se șterge chestia asta din capul lor.

| SajuraMachyn a răspuns (pentru ElvinaAgnes):

Mersi^-^