| anonim_4396 a întrebat:

HEI VA ROG SA MA AJUTATI! NU IGNORATI!
Sall TPU am nevoie de ajutor...Imi place de un baiat care e din scoala cu mine dar e mai mare cu 1 an (e a 8-a) ..si imi place super MULT de el si nu stiu cum sa ma bag in seama cu el...dar la 2 fete din clasa il mai plac..si eu zic ca nu am sanse..Am si Facebook-ul lui. El pare un baiat f de treaba ..am vazut ca o data i-a luat apararea unei fete mai mici deoarece niste copii isi bateau joc de ea..Nu am vb niciodata cu el..Si va rog fara jigniri ca sunt mica si nu stiu ce chestii..VA ROG FRUMOS NISTE SFATURI! DAU FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| Divy a răspuns:

Da uite spre exemplu ți se închide telefonul și-l întrebi cât e ceasul sau îl întrebi de materii sau de profesori, fă-te măcar că te împiedici în fața lui ceva trebuie făcut sau îți scad șansele, tu alegi.
Uite orice vei spune sigur îți va răspunde și dacă nu faci nimic nu o să se întâmple nimic și te vei tot întreba cum ar fi fost și vei ajunge să regreți, deci cum crezi că e mai bine?

6 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

1 În primul rând nu zi nimic până nu încerci e dea dreptul stupid
2 Când l-ai văzut făcând asta puteai să-l întrebi ce s-a întâmplat ca și cum n-ai ști, te poți lega de evenimente din școală și să-l întrebi despre, caută ceva cel interesează mult fie că e vorba de eveniment sau obiect sau domeniu de interes și pur și simplu îi ceri părerea.
3 Doar salută-l și zâmbește când treci pe lângă el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Divy):

Mersi buna idee

| Divy a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu plăcere și să fi fericită!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Divy):

Eu nici n-am curajul sa ma uit la el sau sa-i dau add pe Facebook si tu vr sa il intreb cv? laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Divy):

:/ mersi am sa incerc...

| Divy a răspuns (pentru anonim_4396):

Haide promit că o să te simți mai bine happy eu vreau să fi fericită