| NgrMdx a întrebat:

Heii :3
1.Ce as putea sa fac ca sa nu mai am parul asa de gras uneori, si sa aiba mai mult volum?
2.Cum as putea sa mai slabesc din fund si de la picioare? Stiu ca trebuie sa fac mult sport,dar acum e cam frig ca sa mai alerg, si e si scoala si nu prea mai am timp..Cam ce regim ar trebui sa tin?
Multumesc frumos! big grin

3 răspunsuri:
| Lothar a răspuns:

1.Mananca nuci..cred, am auzit ca merge sa ti pui bere la radacina parului si te ajuta (serios), sampon de la farmacie
2.Atunci cand slabesti slabesti peste tot nu doar la fund si la picioare.
Nu trebuie sa faci "mult sport" nu trebuie sa tii doar regim.
Daca vrei un corp armonios, fara sa faci foamea alergi de 3 ori pe saptamana, 10 minute sunt de ajuns insa in antrenament HIIT (alergi cat de repede poti 10 secunde apoi mergi 10 secunde si tot asa pana obosesti. daca ti se pare putin 10 secunde alergi 15 sau cate vrei - alergarea aia lenta de 1 ora e degeaba, timp pierdut aiurea)
Daca vrei sa te faci mai sexy, bagi genuflexiuni si fandari
Regim - mananci cand ti-e foame. daca ti e foame intruna atunci mananci o data la 2-3 ore insa putin, nu tot frigiderul la o masa, fara sucuri fara zahar fara prajituri fara biscuiti ( dar sunt innebunita dupa biscuiti sad - nu mi pasa), baga proteine, ridica greutati, mai multe cruditati, evita prajelile, fructele nu s bune..de exemplu banana ingrasa
Surse bune de proteine : piept de pui la grill, peste, ai putea dimineata sa mananci iaurt cu fulgi de ovaz

| Sylvye a răspuns:

Buna!
1. Pentru asta sunt diferite produse care te pot ajuta, de exemplu pentru volum iti recomand sampon de la Nivea. Ca sa nu ti se ingrase parul repede trebuie sa il speli cat mai rar, la 4 zile cel mult. E cam greu sa stai cu parul nesapalat mult timp, stiu, dar dupa ce incerci asta de vreo 2 ori, vei observa ca va rezista mai mult. De aseamenea te poti da cu ulei de argan.
2. Pentru slabit poti incerca fructele goji. Se gasesc de cumparat la farmacii (Catena, 15 lei) E un produs natural care te ajuta foarte mult deoarece are mai multe vitamine decat alte fructe. Gasesti mai multe pe google.
Sper ca te-am ajutat!

| NgrMdx explică (pentru Sylvye):

La mine e invers, daca nu ma spal regulat, mi se face gras.Mai ales la scoala, cand stau acasa n-a nicio problema cu el. Poate pentru ca am obiceiul sa mai bag mana prin el cateodata.Devine enervant cateodata, mai ales ca atunci cand eram mica aveam parul foarte voluminos, iar cum parca are doar jumatate din el. Oricum, multumesc frumos pentru raspuns big grin