| Mihaela2o a întrebat:

Heii, am 18 ani, am 1.58 si 55 kg, nu stiu cum sa slabesc in 2 luni sa ajung la 49. Ajutor.

Răspuns Câştigător
| prizeFTW a răspuns:

Nu-ţi bate capul cu aşa ceva dar totuşi fă sport,recomand chestia asta din tot sufletul! Sportul de ajută din multe puncte de vedere,îţi îmbunătăţeşte imunitatea,circulaţia şi te ajută să dormi mai bine. Şi mănâncă moderat, mai puţine grăsimi.APĂ: Bea apă. Apa ajută ficatul să funcţioneze corect şi aşa nu te îngraşi. Dacă nu te hidratezi bine ficatul nu mai funcţionează aşa normal şi te îngraşi. Este dovedit ştiinţific. Bea apă chiar dacă nu ţi-e sete, dormi suficient. Respectă măcar puţin din ce ţi-am zis, nu chiar perfect, cât poţi.
Sper că te-am ajutat.

| Mihaela2o explică (pentru prizeFTW):

Eu nu beau apa plata deloc, beau mai mult apa minerala. Fac exerciti acasa, si alerg seara. Am incercat sa reduc de tot dulciurile si sa nu mai mananc prajeli, fast food. Si nu merge. Sunt obsedata. si nu stiu ce sa mai fac. Nu inteleg de ce acum 1 an slabeam ff repede

| prizeFTW a răspuns (pentru Mihaela2o):

Ai grijă, apa minerală în exces dilată stomacul. Mai bea şi apă plată. Depinde şi de metabolism.

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Prin dieta sanatoasa si multa miscare sau sport!

| mimiwewem a răspuns:

Păi, aleargă, și o să slăbești. Nu te înfometa, riști să îți strici sănătatea.

| plasticsmile a răspuns:

Un regim alimentar si putina gimnastica, alergat, mers pe role, mers pe bicicleta cu siguranta te va ajuta

| Grimmjow69 a răspuns:

Renunta la gustari!
Fa jogging sau incearca Pastile de slabit, mananca multa salata verde(amestec de mai multe tipuri de salata, ca sa aiba gust!)

| armageddon22 a răspuns:

Waw frate eu am 14 ani si 40 kg eu as vrea sa pun pe mine nu invers. dar ca sa slabesti aleagra, fai sport foarte des, nu mai manca mancaruri cu multi kcal!

| AnneMarie04 a răspuns:

Nu mai manca dupa ora 18. De asemenea reduce din consumul dulciurilor si cum au spus si ceilalti..alearga, fa sport cat mai des!