| catybaa a întrebat:

Heii as vrea si eu niste statusurii despre prieteni falsi despre dragoste despre orice! Funditaa

5 răspunsuri:
| MrsDraguttza a răspuns:

Haideti ba. cauitati si singuri
nu inteleg
Orice vi se intampla in viata gata
status
Nu va inteleg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nenorocita La Propriu, Nebuna La Figurat, Irascibila Cateodata, Ironica De Placere, Ipocrita De La Mama Natur

Ioa ` nu uita, sh iarta greu. sentimentele nu se sterg rapid din sufletu meu

"o• ` Ca amintire `? Iti las ` Un autograf ` :]? Semneaza ` " domnisoara ` :* Care te-a ` Dat :* Peste cap `? `!

♥ Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Si isi joaca bine Rolul, inocenta, chip pervers

Sunt Simpla…Dar Prea Complicata, Iubesc Dar Urasc Iubirea.Ador Soarele Dar Inteleg Ploaia. Sa Nu-Mi Faci Rau. Sunt Atat De Inofensiva Incat O Sa-Ti Para Rau…

invidioase?
{love struck}Le Inchidem Gura!{love struck}
[kiss]probleme?[kiss]
()Le depasim!()
Baietii?
{love struck}Ii Impartim!{:
zambesc. Imi aprind Tigarea. Te privesc. Spun ca pLec, Tu`mi zici " Te iubesc ". Nu te mai ruga de mine, Degeaba speri. Chiar daca ne impacam. N`o sa mai fiu pRoasta de ieri!

de ce oare te-as astepta un veac? La naiba! Dragostea e doar un fleac.

Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

←♥→Uita-te atent, nu insistent…priveste dar nu atinge…te pot respinge…viseaza…doreste…oricum in realitate nu ma poti atinge!←♥→

Hai sa refuzam Orice rol pe scena regretelor!

Zambeste celor care te URASC, sa simta URA ta!"

"Ca totul va fi bine pana o sa mori, dar pana atunci priveste viata-n culori."

"Ti-am dat dragoste pe cand tu mi-ai oferit ura.La tine dragostea vine doar pe factura"

Tuu...chiar crezi ca ma compar cu ea!? Uita`te la mine beib` si apoi la ea ...laughing, ma faci sa rad, cum pana mea sa fiu ca ea. eu dulce ea amara, eu cumine ea vulgara

"Barfelee` Despree miinee` merG din Guraa`n Guraa` nu` ca voi tarF**** din plaa` in plaa`"
::~; x.M? nt? Lum? m? nt? Lum? st? m? nt? To? t? lum? m? nt?; x. Sh? tu vr? s? f? u cum? nt?[!?! ]

Aii grija bahhhhh.Nu te da la ell, Cat timpp e cu mneeeee, Scrie Rocsy pe el`!

Nu`mi pasa, mi s` rupe d` tine. Am fost 0 fraiera cand m`am uitat l` tine Marsh Fraieree! Nu plang dup` tine, Stiuu ca in urma ta va veni unu mai bun ca tine
S`a schimbat placa S`a schimbat si fata` Vad ca nu`ti convine? Acum ca se intoarce roata Da` sa stii ca de acum incolo asa va fi Eu imi voi bate joc Si tu vei suferi
S? mp? i?`=p~ så ste?`? pe m? så?» pe? t®u` ƒete? e ` `¢?®e? u ¢? så`
i†zi dáµ delete din mintea mea. Rámái In ***.Cµ tarfa ta
Are pretentii, Are Intentii` bune. E cea mai scumpa din lume, e serioasa nu`i arde de glume
Crezi ca ma faci geloasa? Nuu.Nu imi pasa, ramai cu nasoala ta.Te pupa amica ta!
Fata e criminala`, e bet0n. Nu merge la ea decat daca esti campion;* E fenomenala deloq` banala demantiala chiar fatala 0riginala si senzuala nu crezi ca sunt reala

Draga mea, nu ma privi cu ura…te-a iubit dar stii…eu sunt mai buna.

Ea nu tine cont de moda.O arde cum o simte! Ea se imbraca in stilul ei. Iar stilul ei nu minte!

Si ia zi fha? Pana la urma ce te oftiici! CA sunt mai Buna ca tine?:X Sau ca prietenul tau se poarta mai Bine cu MINE decat cu tine!

8) :X [~_~] See the world in a pink way [~_~] :X

sick of crying,tired of trying,maybe i'm smiling but inside i'm dying- Bolnav de plans,obosit de incercat,poate zambesc dar mor pe interior.

To love is to suffer and how many run away from suffering few know how to love!- A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca.

I'm smiling because you are here with me, i'm crying because i wasn't here with you.
Friends are life, you are my friend so you are my life.
Keep calm and listen to music.
Music saves my soul.
If you look at me,don't touch me, if you tocuh me,don't kiss me,if you kiss me don't *** me, if you *** me, don't stop.

Telefonul il strang cu obsesie in mana.Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost Si stiu ca ziua asta. Imi va merge prost"

"Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi! Pentru ca stii, viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!"

Si ma gândesc la ce nu e permis. La ce e interzis. La ce eu numesc : vis love struck!

Stii;>.; x Dorintele sunt pe gratis... >;] Eu Nu!; x

». pentru` miine esti heroina! =x dar nu ma omori! =]] ca nu.s dependenta! =p

• eii se prefac ca ne iubesc iar noi ne prefacem ca ii credem! =x

• El trece cu vederea, ma întelege ca om, si îmi simte tristetsea la telefon.

Si totusi`. Dupã tot ce ai fãcut, mai ai si tupeu` sã-mi ceri sã te iert? raised eyebrows

• Si spun "stop" relatsiei de-o vara. ca nu vreau sa regret a 2-a oara!

• Nu trebuie sa întoarcem pagina întotdeauna. Uneori, trebuie sa o rupem!
Dedicatie pentru cel mare m-a distrus : Te cataloghez un cost, sau cel mai fraier fost! winking

Gelozia` Nu` E` Lipsa` De` Incredere`, E` Frica` De` A` Pierde` Pe` Cine` Iubesti`! ♥;*!

Nu mai sunt cum eram`. Acum zambesc`. atunci plangeam`.Nu t mai cred`.e prea
banal`. Povestea` ta e la final.;;]`!

"""Iubeste-o. Nu`mi pasa. Pastreaz`o d tot. Iar p mine priveste-ma si LINGE`TE P BOT! ))) [Fa`ma sa inteleg. Iti place cum arat sau cauti iubire? ]"""

Mi-e dor să te strâng în braţe, să te sărut.Mi-e dor să îmi vorbeşti, mi-e dor să te ascult!

e ador mereu, pe cuvantu` meu *

• Nimeni • Nu poate fi la fel ca tine! • Tu imi dai incredere in mine! 3

Hei big hug nu sunt perfecta, dar am sa’ti lipsesc; x

Cândva, undeva, cineva, fara sa vrea, a schimbat viata mea’.

Urasc proaste care vorbesc neîntrebate si urasc curvele strâmbe care iti vorbesc cu "Frate" …

Nu sunt o papusica pe baza de arc! Daca vreti sa faceti ceva pentru mine. faceti infarct

Simpla in cel mai complex mod. timida cu un tupeu fantastic. zapacita in cel mai serios mod. rea, dar totusi BUNA

Albastru e cerul sub care eu traiesc…. Albastrii sunt ochii pe care ii Iubesc:X:X
itesc in ochii tai albastrii fericire si iubire…Nu te gandi nici un moment ca-mi sta gandul la despartire…Nu te gandi ca mi-ar trece prin cap sa te insel vreodata…TE IUBESC cum n-am iubit niciodata

┌♥┘Sunt uN VIP Sunt uN Star Sunt Zana Fara Rival

Ochii albastrii k seninu….Te-mbata mai rau k vinu

º•♥Treci printre ei, nu te mai uiti in ochii lor, ti-e frica si ai vrea, sa poti si tu sa zbori.º•♥

•♥Inima te cheama acolo unde stii.Cand inima te cheama, ai grija, n-o rani.º•♥

•♥De fiecare data gandul ma indeamna:’Lasa in urma totul caci inima te cheama’.º•♥

º•♥Azi avem clipe frumoase, maine amintiri ce dor…m-ai lasat sa ratacesc pe drumul sentimentelor! º•♥
am nevoie de tine simt lipsa ta,
nu ma uita doar tu esti inima mea,
zi de zi fara tine imi este greu
am nevoie de tïne mereu

Am invaţat că oricat mi’ar pasa mie, altora nu le pasa
Desi Traim In Alb si Negruu.; x Nu ne impiedica nimic sa visam in Culori

Degeaba esti iubit,. daca nu esti fericit.
Intr-o noapte un baiat si o fata veneau de la cinematograf. Fata simte nelinistea, indoiala din partea baiatului. Tacerea lui dadea de banuit ca ceva nu era in regula. El i-a spus fetei sa se opreasca ca sa poata vb in liniste, apoi incepu sa ii spuna ca senimentele lui s-au schimbat si ca ar fi mai bine sa se desparta. Fata incepu sa planga si incet deschise portofelul si ii dadu baiatului un bilet. Intre timp un conducator auto turmentat venea din spate si i-a lovit in plin; fata a murit pe loc iar baiatul a supravietuit miraculos; amintindu-si de bilet a citit uimit: "FARA DRAGOSTEA TA AS MURI" :X:*

Pentru tine a fost o joaca.totul a fost la intamplare.in fiecare zi mi-ai zis ca am iubesti si ca sunt viata ta.insa cand ne-am despartit.mi-ai zis ca eu eram o singura viata din toate restul.

eu te-am iubit dar tu ai distrus cuvantul i u b i r e pe care il costruiseram impreuna; daca va putea acea persoana sa-i gaseasca literele si sa il amplaseze inapoi piesa cu piesa, pas cu pas,... acea persoana esti tu, dar daca nu vorbesti si nu spui ce simti degeaba se vede in ochii tai daca iti este rusine sa spui cuvantul t e i u b e s c nu vei gasi niciodata literele dintruse si nu vei putea nicio data sa refaci cuvantul i u b i r e; tie iti este rusine sa o spui dar eu o spun:te i u b e s c

stau pe scaun ma gandesc pe cine sa mai iubesc. dar cu gandu' tot la tine s-a rupt scaunu' cu mine...

Tu esti umbrela mea atunci când începe sa tune. Si daca vrei sa ma omori, macar fa-o cu pasiune...
Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine.

Visez doar la tine… visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini?

Esti totul pentru mine. Ai aparut in viata mea pe neasteptate, m-am indragostit de tine pe neasteptate. A meritat!

Tu esti visul meu… unicul meu vis… as vrea sa te atrag in valtoarea pasiunii, sa te strang asa de tare incat TU si EU sa devenim un singur suflet.

Daca as putea sa rearanjez alfabetul, as pune tu si eu impreuna.

Sa iubesti, inseamna sa traiesti prin celalalt, sa simti nevoia de a-i povesti, de a-i cere un sfat, de a-i darui. Sa iubesti inseamna sa te completezi prin celalalt.

Daca as amaneta un gram din dragostea mea pentru tine, ti-as cumpara lumea intreaga si inca ceva…

Esti cel mai dulce vis al meu. Te iubesc pana la cer si inapoi de un infinit de ori.

Dragostea… Toata viata mea am auzit despre ea, am citit despre ea, am visat la ea, am plans dupa ea. Acum, langa tine, am gasit-o!

As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei. Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine!
Gandeste-te la cel mai dulce lucru, inmulteste-l cu infinit, aduna o eternitate si vei stii cat imi lipsesti.
Exista 4 etape catre fericire : 1.eu 2. tu 3.inimile noastre 4.noi doi impreuna.

Poti sa-ti spun astazi ca te iubesc? Daca nu, pot sa-ti spun maine? Dar poimaine? Pentru ca te voi iubi in fiecare zi din viata mea.

Credeam ca viata este nedreapta cu mine si mi-a dat multe motive ca sa o urasc. Dar acum cum as putea uri viata asta minunata care mi te-a dat pe tine?

Cuvintele nu imi ajung, asa ca inchide-ti ochii, apropie-te de ecranul telefonului… saruta-l, eu sunt de partea cealalta si te sarut… atat de mult te iubesc.

De Ziua indragostitilor vreau sa-ti spun ca dragostea adevarata nu are final fericit… pentru ca pur si simplu nu are final!

Nu mai am nevoie de concediu pentru ca tu esti vacanta mea si cu gandul la tine calatoresc prin cele mai ascunse locuri… pe care doar iubindu-te le pot descoperi.
Valentine’s Day a strans in ea un intreg anotimp de dragoste. E vremea sa gustam impreuna din fructele coapte si rosii.

Te iubesc nu doar pentru ceea ce esti, ci si pentru ceea ce ma faci sa fiu, cand sunt cu tine.

Daca ar creste cate o floare de fiecare data cand ma gandesc la tine, ti-ar trebui toata ziua si tot nu ai ajunge la capatul gradinii de flori. Asa ca mai bine ma chemi sa ne plimbam amandoi.

Am sufletul in mana ta tu trebuie doar sa-l cresti…viata are gust placut atunci cand stiu ca ma iubesti…

Nu stiu cum suna dar…Fericirea mea consta in a fi impreuna!
Fara tine e ca si cum nu mai sunt eu
Inima mea este ca un templu. Intri, te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce? "
" Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti! "

" Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dul" Te iubesc si te v-oi iubii mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa…… "

Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea…. "

" A B C D E F G H I J K L M.mi-e dor de tine! "

" Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci cand sunt cu tine… "

" Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta… "

" Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze… "
" Dragostea e ca vantul : nu o poti vedea, dar o poti simti… "

" Aseara am visat trei stele…numai una era mai stralucitoare ca celalalte…una erai tu, alta eram eu, iar ultima era cea mai stralucitoare… dragostea ce ne unea…. "

" I loved you once, I love you still, Always had and always will… "

In lumea mea care e o mare intrebare tu esti raspunsu fara ezitare….te stiu din cartile de basme si povesti….cat de tandru esti……prin felu in care iubesti stii ca ma innebunesti… "

" Oricate necazuri atrag la mine, peste toate trec daca te am pe tine.Tu esti viata mea.Langa tine uit de necazurile toate.Tu imi dai putere sa merg mai departe!

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

" As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "
" Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "
" As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor k si si pe pamant exista raiul! "
" Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno, un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor…
" Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "
" Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "
" Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine! "
" Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire… "

" Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa! "
" Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC! "
" Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "
" Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC!
" Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA "
" Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte… "
" Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… "
" As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea "
.
privesc spre cer si rog o stea sa te sarute in locul meu,luna sa iti vegheze somnul si ingerii sa-ti indulceasca visele. inchide ochii si voi fi langa tine
te iubesc….si orice mi-ai face tot te iubesc…
Te iubesc in stil Gabana, ca esti dulce ca bomboana.Te iubesc in stil Armani, sa ne moara toti dusmani.Te iubesc in stil Versace, chiar si-atunci cand n-am ce face!
Da`mi cate putin din toate Un pic de zi de noapte Sa`ti arat dragostea Dar vreau Doar daca se poate Sa te strang in brate tu esti inima mea
o inima te iubeste un suflet la tine se gandeste doua maini te-ar mangaia ce zici tie ti-ar placea?
Te iubesc si te v-oi iubii mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa…… "

te iubesc oricat de mult ar trebui.tu esti singura persoana pentru care mai traiesc inca.cand am necazuri ma gandesc la tine si ma linistesc.tu esti petala unui trandafir ce se deschide, creste atunci cand imi vede chipul.te iubesc
Si de pe cer
Sa iti aduc
O stea din carul mare
Sa straluceasca viata ta
In semn de alinare….:X:X
ai aparut in viata mea, ca o minune…mai fermecat cu mii si mii de vb bune…ai alungat din jurul meu clipele grele. te voi iubi mereu minunea vietii mele…!:X:X:X:X:X
1000 sa te iubeasca
100 sa te doreasca
10 sa te vrea
1 sa te ia
Ma indoiesc ca stelele sunt de foc
Ma indoiesc ca soarele se misk
Ma indoiesc ca adevarul poate fi minciuna
Dar niciodata nu ma indoiesc ca iubesc:X
E atat de frumos sa vezi lumea cu alti ochi cand e cineva ce te iubeste langa tine.E atat de frumos sa stai in ploaie cu cel drag sarutandu-te….ce vise….ce lacrimi….ce iubire….ce poate face dragostea din om…e fromos stiind ca cel ce te iubeste acum te va iubi mereu…
Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…
Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.
Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…
Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…
Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Mi-am ingropat vise, sperante,
Intr-o falsa prietenie.
Am constatat
Pretenul` cel mai apropiat
Plin de invidie m`a tradat
Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!
Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.
Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.
Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.
Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
Tradarea, acest cuvant prea greu prelins pe obrazul unui neinsufletit ataca si cele mai intunecate colturi ale unui suflet pur si nebiruit de nici o atingere!
Mi-am ingropat vise, sperante,
Intr-o falsa prietenie.

Am constatat
Pretenul` cel mai apropiat
Plin de invidie m`a tradat

Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!

Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.

Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

Un om a spus candva o vorba mare. iarta'ti dusmanii ca sa ii enervezi mai tare!

Învaţă să învingi lacrima cu un zâmbet chiar şi atunci când doare. Învaţă să uiţi de prietenii ce te-au trădat şi gândeşte-te la cei care nu au făcut-o
Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.
Nu are nicio noima sa cersesti prietenia
E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el
Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima
Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult

Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!
Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.
Prieteni ca tine gasesc la orice colt de strada.
Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J
Daca razi, toti vor rade cu tine? daca plangi, vei plange singur
O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

O prietenie trece si prin foc... daca ai prieteni falsi lasa-i in flacari si tu pleaca
M-ai umilit, nu am ce zice,
Cu talentul tău la bârfă
Şi mi-ai arătat, amice,
Prietenie de... târfă.
Prietenul la nevoie se cunoaste ...pe ploaie si pe vant nu te lasa. atunci cand e soare pleak
Sh cea mai apropiata persoana te vorbeste, toata lumea te` dezamageste
A trecut atata vreme si inca n-au disparut
Rasa de prieteni falsi ce n-as fi vrut sa-i fi avut
Credeam ca am alaturi cel mai bun prieten, dar de fapt aveam cel mai rau dusman
Prieteni sunt cei care te ajuta la bine si la rau, ...nu cei care isi bat joc de tine
Prietenii adevarati nu exista! Intr-un final toti te vor trada... Prietenii falsi apar cand soarele apare si dispar odata cu venirea ploii!
Prietenii te las balta atunci cand iti este cel mai greu
Am aflat ca nu poti avea incredere in nimeni, am aflat ca la cel care te astepti mai putin te poate trada, am aflat ca nimanui nu-i pasa daca sunt fericita sau trista, am aflat ca in lume exista mai multa ura decat prietenie
La inceput nu team iubit prietene ...acum te iubesc ca la inceput
Esti atat de falsa precum sunt cuvintele tale imi spui ca ti la mine si ma ti de rezerva rezerva iti zice ceva "esti mult prea falsa{"
Barfe rele,vorbe rele,nimic nu este bun,nimeni nu iti e prieten adevarat,toti stiu numai sa injunghie pe la spate!
O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta...daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

o prietenie falsa duce la durere nesfarsita, asa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza.

o prietenie incepe cu un zambet, traieste printr.o lacrima si se termina cu un sarut

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;. cand simti ca viata n-are nici un rost gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait;. cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca;. iubeste-ti viata si mai ales prietenii;.E cel mai de pret lucru.Este luna internationala a prieteniei; ...Trimite acest mesaj tuturor celor pe care ii considerii prieteni; daca nu primesti acest mesajul inapoi probabil ca nu imi esti prieten/a. Daca nu il dai mai departe nu se va intampla nimic.Totusi daca o vei face, CINEVA AR PUTEA SA ZAMBEASCA!

cand te gandesti ca i multi prietenii. intr-o clipa dispar toti rar gasesti cate o prietenie adevarata.numai false sh dupa aia toti isi bat joc de tine. daca vi s-a intamplat ignoratiii pe totiii. uneori din cauza invidiei se pot destrama multe prieteniii.

caut dar nu stiu ce, vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine, un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des

Ce trist e sa realizezi ca ceea ce simti tu pentru mine e doar prietenie cand eu pentru tine simt o iubire adevarata

Intr-o zi iubirea s-a intalnit cu prietenia. iubirea o intreaba pe prietenie: daca eu exist, tu ce rost mai ai?::prietenia raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima
• Imi cereai false scuze, aveai priviri confuze, citeam minciuni pe buze, acum incep sa ma amuze, nu ai fost ca oricare altu` ai fost ca si celalalt

Iti spun pentru a mia oara: fiecare zi cu tine este extraordinara!

Sa ai grija cum t porti cu mine` daca` mai vrei s` tin la tine`! K sunt prea dulcee` cum m` port cu tine`, n`am aere ca sh tine`

Heyyy`, strange`ma in brate`! Daca` vrei s` intelegi ce e`n inima mea t rog nu` mai plecaa`

0 sa-mi intelegi problemele la timpul` potrivit!

Imi pare rauu`, dar n`am pret! T simti proprietarul` me0, sunt mai mult decat atat! Crezi ca sunt un trofeu` sh chiar daca` ar fi asa esti departe d premiuu`!

N`ai curaj s` ma lasi, s` traiesti fara mine`! K nu` poti s` respiri, atunci cand eu nu` sunt langa tine`!

M`am schimbat sh pot visa acum! Nuu` mai vreauu` s` cer, voi obtine` oricum!

Sh nu`mi pasa d nimic! Imi traiesc viata dup` bunul meu plac

Frumusetea se deduce ink` d la primuu` zambet, d la prima privire d la primuu` cuvant.

Mi`e dor s` te privesc fara s` spun nimic. Mi`e dor s` numar secundele un pic cate`un pic

Tuu` esti jumatatea care mie`mi lipsea sh`ai umplut doru` din inima mea

Nuu` mai visa frumos, realitatea este rece

Ne este d` ajuns acest sentiment ascuns, n tine uniti p amandoi sh suntem doar noi

De atat barfa m`am intoxicat, dar s` stii` ca omul` nebarfit e 0m ratat

Lupta pentru cine t iubestee`, baga`tsi pla`n cine`tsi greseste`!

Eu nu` cred in tacere, nu` vreauu` s` taci!

Secretuu` este s` risti, s` te simti binee` sh s` castigi!

În jocul ăsta nu îmi e frică...sunt amantă, iubită si amică. poate lumea crede că sunt sora ta mai mică, fără să stie că eu pentru tine sunt unică.

Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.•

●Sa fii capabil sa vezi realitatea.este un mare dar. ●

xD | invidia doare =). sunt prea tare b-)! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE]. =X

. Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu`! =]

.N`am nevoie de diamantele tale Ca sa stralucesc; X

.•[O faţă de [PRINŢESA]!
Un corp [INDECENT]!
Şi un stilou`.
Să mă induci în [TESTAMENT]!•

. Frumusetea nu` se masoara.
Ea se apreciaza din vedere :]

.•Nu arunc cuvinte inainte;]
Ca lucruri ce se simt :]
Nu` se spun prin cuvinte`!•

.•Profiita de fiecare clipa` =]
Ca`n fiecare paradis =X
Exista cate`o ispita =P•

•te`ai saturat Să'ţi pui viaţa Ca o intrebare.
ţine Capul Sus, Chiar daca doare tare.•.

•De obicei, ii citesc rapid.
Pe cei care`mi Zambesc
Sh` de fapt nu ma inghit;]•

Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu`, sh` daca e sa cad.
Ma voi ridica! ]

. Decat sa le dau satisfactie.
Celor ce vor sa ma vada cazand!
Mai bine. ma daram singura;]
Sh`o sa cad razand! =]

. Inca o data, iar sh din nou`, t` fac high cand tuu` t` simti low

Cand ai bani toti` sunt
"to family".

Aduti aminte cand spuneai '' Nu voi fuma. voi fi cuminte ''. Te apasa acum constiinta care inca te mai minte. Sh nu`i nimeni langa tine care sa te alinte.

Oare. Fara ea ai fii la fel? Da oare. Fara ea te`ai simti altfel? Caci daca e departe, nu te mai simti intreg. Spui : " Pune-o intr-o mie de fete ca tot pe ea 0 aleg.

Aud vorbe parsive despre Mine. Si continua barfa! Da` cand ajunge la Mine barfa;-x Isi cere scuze t_a_r_f_a.=]

Xx. [[`ti-ai Luat`o in cap`.
Ce`pacat`!
Acum`esti mai de ***`! winking
. ce s`a intamplat`? surprise
ti-as fi spus`ca te`iubesc`.
da ***`. n`ar fi rimat`! ]]

• … pentru fanii mei un simplu Te-am pupat si la revedere!

; x. plang ιn hohote de ras. day єvєryday. auzι bєy.[!? ]. hey! 'tє`n mortιι tєι.[ ].; x

ღ•°Iubeşcღ•°

Îţi aduci aminte de ea?! Cât de bine împreună vă stătea.Lumea vă invidia.Luna,şi ea vă admira.Aţi uitat de tot acum.Şi fiecare`i pe alt drum!

Mi`e dor să te strâng în braţe, să te sărut.Mi`e dor să îmi vorbeşti, mi e dor să te ascult!
• Iubire nu exista, exista doar creduli, iluzii si speranta, si visuri de nebuni!
-Astazi de exemplu vreau sa pierd timpul, astazi nu te iubesc!
-Sunt o fata normala...sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.
- N`am crezut ca e normal s'ajungem si noi candva.la final
-Mi`e frica sa iubesc, dar sunt indragostita. Ce ironie!
-Dupa un altu`, tot un altu` vine... Aceleasi replici, acelasi te iubesc. acelasi mi`e dor de tine, te doresc.
-Fara sa vreau, realizez cum imaginea ta, clara odata...Devine transparenta.
-Realitatea nu e niciodata la fel de frumoasa ca visele pe care ti le-ai facut...
-Da, e adevarat.Te-am vrut mult de tot, dar acum nu te mai vreau.
-Si te doare când vezi ca nu`mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.
-Oh all I ever wanted, was to see you smiling
-Trecutul e istorie.Viitorul fantezie, iar prezentul trece zi cu zi.
- Ma uit la el nici macar nu imi pasa. poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca!
-Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata.
-Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.
-Stiu ca nu sunt singura chiar si atunci cand sunt!
-Durerea te'a maturizat, te'a pus pe ganduri! Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri.
-Lasa`te, lasa`te, lasa`te ascuns de rânduri. Pune`te, pune`te, pune`te putin pe gânduri.
-S`ar putea sa mai fi fost indragostita inainte, dar niciodata atat de tare. deseneaza`ma langa tine.
-stii nu esti ce`mi doream sa fii
-Te-am avut si te-am pierdut de atatea ori incat nu stiu daca ai fost vreodata pentru mine...
-As vrea sa te revad, si daca nu cer prea mult.Mi-ar placea sa imi vorbesti ca as vrea sa te ascult
-Sunt dimineti in care as vrea sa fii in preajma mea...dar cum nu esti.m`am trezit din nou degeaba.
-daca te intrebi ce mai fac, daca iubesc pe altcineva...sa stii ca incerc s-o fac.
-E mai greu decat a fost, si ai simtit pe pielea ta...Cum e sa-ti arate cand, o saruta-altcineva
-Ti-am spus.Nu vreau sa fii doar in trecutul meu ...Caci astfel nu am niciun viitor.si imi e greu.
- Traiesc înca din vise chiar daca multe dintre ele nu's permise!
-Nu-ntelegi, nu este bine, Sa te joci acum cu mine! Nu stiu cum sa iti explic, Ca vorbele tale nu ma ating. :]
-Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primul pas. Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.
• M sincer tot ce-mi doresc, zambetul tau prietenesc.Cu toate ca n-am fost sincera, ti-am zis sincer '' Te iubesc!"

Nu mai da vorba mai departe.O să auzi ce nu vezi în fapte.Nu mai spune, într`un final.Tot ce auzi e confidenţial.

Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu indraznesti?

Parca o parte din tine încet se rupe, când vezi ca'n ochii ei se duc prea multe lupte!

Priveste-ma`n ochii să`ntelegi. sentimentele pe care nu ştiu să ţi ℓe spun

Nu'i aşa, puiule? Ştii că ţin la tine. Din prima clipă ai reprezentat lumea pentru mine!

Sa nu iti fie frica In jocul asta sunt amanta, iubita, si amica

Ştii.N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic!

Poate`ai fost singurul pe care l`am iubit cu`adevarat, e simplu`.

Hai sa mergem undeva sa uitam de tot in seara asta. Poate vreau sa fiu a ta, poate a altuia

● Cu timpul intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale, fara a pretinde sa te schimbe, iti poate aduce toata fericirea pe care ti-o doresti.

# şi vei privi în ochii mei. eşti liber să crezi şi să simţi ce vrei

Poate acum nu ai chef nici să o bagi în seamă! dar dacă mâine dispare, ai să vezi ce mult înseamnă

Nu`ţi dori niciodată perfecţiiiunea, exiiistă defecte dupa care alţii înebunesc!

E fata care stă zâmbind atunci când vii acasă.Şi poţi jura că nu e alta mai frumoasă

Pisii.nu fii speriată. dacă vroiam să ţi`l iau il luam de prima dată!

Fericirea mea e`n privirea ta şi orice aş face nu mă pot feri de ea :X

De câte ori văd o persoană că zămbeşte îmi amintesc că, acolo, undeva, el încă ma iubeşte

Spune repede ce vrei, acu`, hai! Dă-mi un motiv să-ţi dau ce n-ai
Ochii caprui: Fura inima oricui
Ochii verzi: Niciodata sa nu`i crezi
Ochii albastri: Stralucesc ca niste astrii

Vad pe tavan un mare curcubeu,
M-am ratacit in universul meuu`,
Oricat de aiurea ti-ar parea,
Viata-i frumoasa cand stii sa profiti de ea

Prietenii adevaratzi sunt ingeri
Chiar daca au uitat sa zboare

E ca o poveste,in care suntem doar noi doi E ca o poveste,sclipiri de stele printre noi :

fiecare are un vis, un nume, si o poveste de scris... Are o viata de indurat, o secunda si s-a terminat []

Ea mi`e ca 0 sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dup` culise, iar cand cortina a cazut, veselia a`nceput

Viata e asemenea unei ore de matematica in care aduni, scazi, imparti si cand ai realizat ca ai gresit s-a sunat de iesire

Esti elev si n`ai necazuri
si la ore faci necazuri
si la vremea despartirii
deatat plans uiti de tabla inmultirii

de bancile in care ati stat atat vreme
de colegii de banca pe care iai avut
va veti desparti, si nime` nu se teme
ca veti da lucrare, sau tema la ceva de facut

sper ca niciodata sa nu uitati acesty 4 ani,
sa nu uitati ca in generala ati fost pustani,
si peste scurt timp un drum in viata trebuie` satsi alegi
dar niciodata sa nu uiti catsi fost COLEGI!

• Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura

OCHII CAPRUI-sunt blanzi
Si de dragoste flamanzi
Chiar de rad sau sunt tacuti
Te indeamna sa-i saruti.

OCHII VERZI-ca fundul mari
Te inseala deseori
Te vad in culmea disperarii
Si tot sunt inselatori.

OCHII ALBASTRI- ca seninul
Te imbata ca si vinul
Totdeauna sunt gelosi
(si) De aia sunt frumosi.

OCHII NEGRI-arzatori
Cand ii vezi iti dau fiori
Uitandu-te mult la ei
Zambesti fara sa vrei.

?

? Negru=Te urasc? Violet=Esti special/a? Rosu=Te iubesc? Maro=Esti nebun/a? Galben=Esti sexy? Gri=puiut mic? Albastru=Esti viata mea? Alb=Esti un inger? Verde=Esti foarte dragut/a? Portocaliu=Impuscaa-te!? roZz=te ador (scuze de mass l-am primit si eu ) da mai departe si vezi ce culoare primesti

Sa ai curaj sa spui DA
Sa ai curaj sa spui NU
Si-n fiecare clipa grea
Sa fii mereu acelasi TU
Sa sti sa crezi cand
altii TE INSEALA
Sa te ridici cand
altii TE DOBOARA
Sa poti pastra ce altii
vor s-ALUNGE
Sa stii sa razi
CAND SUFLETUL ITI PLANGE
Si cald tu sa ramai chiar
daca afara ninge.
ACEASTA-I ARTA DE A INVINGE!

T- tandra
E- eleganta

I- irezistibila
U- unica
B- blanda
E- eterna
S- scumpa
C- curajoasa…

Diamantul prieteniei adevarate va sclipi în palma necazului.

Dusa peste 7 mari si 7 tzari.7 ape si 7 continente.7 muntzi si 7 dealuri.7 campii si 7 movile.7 baltzi si 7 lacuri.7 izvoare si 7 pajisti.7 orashe si 7 cartiere.7 blocuri si 7 case. unde nici BUZZ-urile nu ajung!

Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

A m un buchet.
Ce nu e complet.
Floarea ce lipseste.
(numele ei) se numeste.

L uminile
O orasului
V egheaza
E tern

Salut, sunt (numele tau)
Si as vrea sa-ti spun,
In cateva cuvinte
Tot ce simt acum:
Esti o fata buna,
Esti un ingeras,
Poate cea mai dulce
Fata din oras.

Lasa, lasa ploaia sa treaca
Vocea iubirii intr-o zi n-o sa mai taca
Lasa cerul sa cada
Ingerii sa planga pentru ultima data

Sunt 10 de ingerasi.
9 dorm pe nourasi, iar
Iar cel mai dulce ingeras
Citeste acest mesaj

Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare
O floare-n paradis.

Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.

Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.

Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.

1. Daca intr-o zi gasesti femeia cu altu si-ti trece prin cap sa te arunci de pe balcon, adu-ti aminte ca ai coarne, boule, nu aripi!
2.Viata e un joc de rahat... dar macar are grafika buna!
3. Poimaine se implinesc 2 zile de cand nu mai fumez... asta da vointa!
4.Nu beau, nu fumez, nu ma droghez... un singur defect am - mint de rup!
5.NU FURATI! Parlamentarii nu suporta concurenta.
6.Eu le stiu pe toate...da-s maritate!
7.Join the dark side... we have cookiez!
8.Am mancat usturoi... Nu pot vorbii!
9.Cand eram mic credeam ca faima si banii ma vor face fericit.Acum ca am crescut am realizat ca asa este!
10. Fetele imi bat in geam...si n-aud... am termopan.
11.Mai bine taci si doar pari prost... Decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala!
12.Invisible to everyone! only loosers can see me.
13.Prea bun ca sa fiu Light!
14.Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii ...altora!
15.M-am sculat cu fata la cerceaf asa ca nu ma intoarce!
16.Esti o fata de milioane…i-a 50 de mii si du-te...
17.INCREDIBIL. Incearca si tu l! Da-te de 3 ori cu capul de monitor, Da-ti cu tastatura in gura de 20 de ori, Arunca-te pe geam si inchide ochii.ca rezultat ai sa vezi persoana iubita ce ti-e harazita sa-ti fie nevasta
18.Ce par frumos ai... pacat ca iti iese din nas!
19.Ce bine arati... ai fost bolnava?
20.Astazi am aflat ce e Iubirea... maine afli tu ce-i despartirea!
21.De ce sa bei si sa conduci cand poti sa fumezi si sa zbori?!
22.Caut cu lumanarea… gasesc aproape orice
23.Eu sunt negru ca piperu ma iubeste tot cartieru.
24.Cine nu ma poate inghitii... sa ma suga!
25.E bine sa lasi bautura. dar nu e bine sa uiti unde ai lasat-o!
26.Nu beti apa, pestii fac sex in ea!
27.My name is Bond... Vaga Bond
28.Aici poate fii reclama ta!
29.Doctorul mi-a spus ca sunt nebun... dar vocile din cap cica nu e adevarat
30.Nu beau, nu fumez, nu ma droghez, nu-mi insel prietena, dorm de la 22 la 6, sunt foarte cuminte. Dar si cand ies din spital...
31.Bate si ti se va deschide... proces penal!
32.Salvati energia, dormiti la scoala!
33.Vand Pitbull. Mananca orice si ii plac foarte mult kopiii.
34.Angajez Clown. Rog seriozitate!
35.O femeie trebuie sa faca 70 de lucruri. 69 si cartofi prajiti!
36.Stiti care e partea cea mai nasoala? Mama prostilor e mereu gravida
37.Bautura si gagici pentru toti cei de aici!
38. Daca vin cu-n sac de nuci. e de ajuns sa-ti dau la buci?
39.Doar cu sabia si cu pumnu... Poti sa ajungi numarul 1!
40.Ce bine arati. ai fost bolnava?
41. Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa, dar nu era ploaie… cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger!
42.In bere e putere. In vin e sanatate. In cognac e distinctie, iar in apa sunt mikrobi.
43.Te Iubesc si nu vreau sa te pierd… voi lupta sa recastig iubirea noastra pierduta candva…
44.Mi-am luat de curand BMW X5 si l-am tunat pana l-am fackut ARO!
45.Cortina uitarii nu va cadea niciodata peste decorul unei sincere prietenii numai daca spectacolul a luat sfarsit
46.Ca tine gasesc si in RECYCLE BIN...Ca mine nu gasesti nici pe GOOGLE
47.In padurea cu alune aveau casa 2 pitici...Vine Cioaka si le spune daca Elodia e aici?
48.Cine se trezeste de dimineata…casca toata ziua.
49.Cand stapanul nu-i acasa, sar pe geam si intru in casa.
50.O sa mori bah puta ascultandu`l pe gutza…
51. Draga esti de milioane…i-a 50.000 si du-te...
52. Dansez pe sarma DND
53. Femeile...sunt ca locurile de parcare : cele bune sunt okupate iar cele libere sunt pentru handicapati.
54.Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti kapra! Mai stai o data...
55.Astazi… am aflat ce e Iubirea :X …. MAINE…. afli tu ce-i despartirea.
56. Dragostea se naste in priviri, creste pe buze si moare in lacrimi
57.Nu-s momentan la tastatura, dar dac tipi foarte tare la monitor s`ar putea sa te aud…
58.Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii ...altora!
59.Sunt un rege… am bani, am masina, am casa, dar ce rost au toate astea d
60.Ai fost alaturi de mine cand m`am imbolnavit… Ai fost alaturi de mine cand mi-au furat hotii portofelul… Ai fost alaturi de mine cand mi-am busit masina… Mai plimbate`te! Imi porti ghinion!
61.Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul…
62.Sunt singur si sunt sigur ca si tu esti sigura ca nu mai vrei sa fii singura
63.Viata e ca hartia igienica...lunga si folositoare
64.Cand eram mik credeam ca faima si banii ma vor face fericit. acum ca am crescut. am realizat ca asa este!

♥Telefonul il strang cu obsesie in mana.Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost Si stiu ca ziua asta. Imi va merge prost

♥ [ nu`s ][ wave` ]niciodata nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! cand t0ti prefacutii se prefac k` stiu. ridica doar degetu` mijlociu`?!

♥ Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

♥Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

♥Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

♥Am pornit la drum pur precum lumina.Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima...

♥Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai... Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!

♥Multumesc lui Dumnezeu pentru fiecare moment In care am ras sau am plans,mi-e indiferent constient ca fiecare hop...e o incercare si fiecare reusita un raspuns la o intrebare!

♥Orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste.dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc.

♥Invat sa plang fara lacrimi,sa admir cu masca indiferentei pe chip,sa sufar razand de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

♥Nu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut, chiar daca uneori, inima iti moare.

♥Le pui conditii, la toti care te vor
Uita-te dar nu atinge, si uite asa tu ii omori
Fermecator, ai un zambet criminal
Si fundu' ala ar trebui sa fie ilegal
Este extraordinar mersu' ala intepat
Iese din normal mersu' ala elegant
Stii prea bine, la tot ce ma refer
Graviteaza toti in juru tau fara vreun reper
As vrea sa-ti cer, sincer un autograf
Semneaza, Domnïsoara care te-a dat peste cap!

♥Ai reaprins in mine spiritul de luptator
O simpla atingere si simt ca sunt nemuritor
O singura scanteie si-am luat foc instantaneu
Te voi pretuii mereu ca pe o piesa de muzeu
Chiar daca eu nu`ti dau de inteles cat de mult tin la tine
Parca secundele sunt ore...cand nu esti langa mine
Orele sunt zile, zilele sunt saptamani
Timpul nu`si mai are rostul, eu nu mai am forta in maini
Suntem stapani pe propria soarta, intram amandoi pe poarta
Pasim usor pe nori, trecem prin stari, parca e prima data
Cu sarutari fierbinti in zori de zi ne trezim unul pe altul
Si`mi vine greu cand tu nu esti sa vad ca iar imi e gol patul
Te plimbi mereu prin mintea mea, poate de`aia ma port ciudat
Mai toti mi-au spus pana acum ca sunt putin distrat
Nu vad nimic in jurul meu, te vad pe tine peste tot
Sunt dependent, iar pentru mine tu esti singurul antidot

♥Esti cel mai frumos lucru ce l-am avut vreodata
As vrea sa ramenem asa, sa nu ne certam niciodata
Sper sa fie asa, exact cum zic eu,
Ca daca nu o sa ma supar pe Dumnezeu
Nu ne certam niciodata si-ti spun ca te iubesc
Tu esti cea care ma face tot timpul s-o doresc
Parte din inima si sufletul meu
Tu vei reprezenta toata viata mereu
Pentru noi doi banii n-au fost o valoare
Sa stii ca te iubesc din suflet, oare
Dumnezeu mi te-a trimis in fata?
Ca daca da ii dau a mea viata
Cum te porti, cum arati si cum razi tu la mine
Zambetul tau imi da fiori si asta o stii bine
Iubito, insa cu tine tot e ca un vis
Si atunci cand vorbesc cu tine ma simt ca-n paradis
Eu n-am avut parte pana acum de cineva ca tine
Lumea asta pentru mine se transforma in bine
Cu toate astea tu stii cel mai bine
Ca orice as face eu vin tot la tine
Orice s-ar intampla eu pe tine te iubesc
Tu esti femeia mea si fara tine innebunesc
Cand ne trezim sa te simt langa mine
Si cand te lauzi, sa te lauzi doar cu mine
Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine, acum stiu ca-n serile senine, uneori si ingerii mai plang.
Iubirea incepe cu un zambet, continua cu un sarut si se apoi termina cu o lacrima.
acum totul e doar o amintire vie.Scrisa in timp pe foi de hartie.
• E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi •
N-am sa rup in 2 pozele in care ne imbratisam.Fiindca imi e dor de baiatul care mai de mult il iubeam.Acum ochii ce ma privesc imi par straini si rai.Dar ei nu ma mai ating chiar daca stiu ca sunt ai tai.
Nu vei stii niciodata ce s-a intamplat de fapt... daca te-am uitat sau doar ma prefac! ღ♥
Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit…
6. Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti!
iti mai aduki aminte cum ne'am cunoscut? si cum ne bufnea rasu ca ne apropiam prea mult?:d.eu eram prea mica tu erai pustan, eu eram cumintebig grintu erai golan:X:X:X
Multi imi gasesc defecte impresii in cap, zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat
Il iubbb pentru ca e indiferent, arogant, golan DAR E AL MEU love struck pentru ca asa a vrut Dmzlove struck
Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! d.aia ferestate de ziua in care o sa prind tupeu!
Ce rol vrei sa joc acum? Sa fiu ca ieri nevinovata sau azi ca niciodata
Vreau cu trupul meu sa iti soptesc, cu gura mea sa iti vorbesc, cu ochii mei sa te privesc si cu inima mea sa TE IUBESC
Sunt clipe din trecut peste care am trecuthappysunt momente in viata care sinker m’au durutsadsadsunt clipe care nu au fost in totalitate uita-te sunt clipe in viata cand nu poti trece peste toate
"•Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva • love struck""
"Numai ea gaseste privirea sau fraza simpla care pune balSam pe raniLe mele love struck! Te iuBesc:X
Si ca sa evit dezamagirile,am învatat sa nu mai am asteptari de la nimeni.
Cei care nu spun nimic,simt totul.
Nu stiu ce sa spun,ori te-ai schimbat, ori nu te cunosteam eu deloc
#Indiferenta unora îmi face foarte mult rau.
Unde dragoste nu e... nu e nimic:
O noua zi... Un nou inceput.
Hai` du-te si nu privi în urma
Pierduta intr-o cascada de cuvinte fara inteles. Mergi usor prin ploaie ca nu ai de ales
Poti sa suferi, sa disperi sau sa traiesti.Totul are pret, depinde cât platesti.
Degeaba il ai langa tine, daca el nu'si poate lua gandu` de la mine. winking
Sunt Momente in viata cand esti mai impiedicata si mai aiurita ca niciodata!
Tu îmi faci inima sa râda, chiar daca ochii mei plâng
De obicei, oamenii fara care tu nu poti trai, pot sa traiasca fara tine
Un zâmbet fals nu se observa mereu. Privirea, însa, nu poate minti
Daca am sa plec vreodata nu am sa mai vin, pentru mine ai fost tot, eu pentru tine prea putin
Noi: 2 nebuni ce n-am stiut sa ne întelegem. Lumea: un sanatoriu din care nu stim ce sa alegem.
Vrei sa ma ranesti sau vrei sa ma folosesti pentru a-i rani pe altii?
Ai nevoie de dovezi ca sa crezi. Ai nevoie de iubire ca sa stii ce îti doresti
Acum chiar vreau un catelus:Xpai ala il cumpar si nu mai pleaca de langa mine, nu ma dezamageste si
e mereu alaturi de mine- hee hee
Stiu si prietenii tai ca mori dupa ochii meilove struck si ai vrea sa fie ai tai:X
Don't worry, be happy!?
Vreau sa-mi dai curaj sa zbor...acolo unde stiu ca pot visa în culori
,vreau sa-mi dai curaj sa sper, sa uit tot ce-a fost ieri,
vreau sa iubesc...
Kam atat.din pacate nu pot sa-ti dau mai multe deoarece mi s-a sters hard'discul si numai am putut sa recuperez nimic din totstraight face
Profit de iluzii şi cuvinte false gen"te iubesc",comportament copilăresc, gelozie, certuri, asta e relaţie? sigur faci asta din lipsă de ocupaţie!

A pus suflet deşi ştia că greşeşte.

Căţi oare mai ştiţi ce înseamnă să iubeşti.Să ai fluturi în stomac şi să simţi că te topeşti.

Ai nevoie de dovezi ca să crezi. Ai nevoie de iubire ca să ştii ce îţi doreşti.

Vrei să mă răneşti sau vrei să mă foloseşti pentru a-i răni pe alţii?

Noi: 2 nebuni ce n-am ştiut să ne înţelegem. Lumea: un sanatoriu din care nu ştim ce să alegem.

Îmi place că lângă tine chiar uit de toate şi imi place când aiurea ne plimbăm prin noapte

Mi-e dor să te strâng în braţe,să te sărut.Mi-e dor să îmi vorbeşti,mi-e dor să te ascult!

Dacă am să plec vreodată nu am să mai vin, pentru mine ai fost tot, eu pentru tine prea puţin

Ştiu că nu am cum să fiu ca înainte, dar vreau şi eu să am dreptul meu la fericire

Un zâmbet fals nu se observă mereu. Privirea, însă, nu poate minţi

Urăsc când cineva mă întreabă dacă sunt suparată, şi el este de fapt problema

Nu îți închipui ce are ea în suflet, te iubește, tu, vagabond din fire o faci să ajungă să poată zâmbii doar când te vede prin fotografii

De obicei, oamenii fără care tu nu poţi trăi, pot să traiască fără tine

Nu-i aşa că e ciudat cum apreciem anumite persoane doar după ce pleacă din viaţa noastră?

Tu îmi faci inima să râdă, chiar dacă ochii mei plâng ♥

Pune mâna pe o sobă fierbinte un minut şi ţi se va părea o oră. Stai cu o fată frumoasă o oră şi ţi se va părea un minut.

Mai bine o diavolită politicoasă, decât o sfântă prefăcută!

Suferă, și nu suferă cum suferi tu, suferă în modul ei, fără să spună, fără să știe nimeni, suferă când nu e nimeni lângă ea, sau când e întuneric. Dar e fericită, e fericită pentru că tu ești fericit, pentru că a înțeles că nu îi mai aparți și pentru că te vede fericit așa cum nu te-a mai văzut

Am invațat că fericirea nu se cerșește, că un zambet nu costă nimic, că ura nu are nici un loc în viața mea, că momentele grele sunt benefice pentru a crește și ce este mai important...am invațat să iubesc necondiționat

Sincer eu NU am regrete, dar urăsc faptul că am iubit prea mult

Nu permite timpului şi uitării să-şi fure persoanele la care ţii sau ai ţinut. Nu contează dacă ele te-au uitat deja. păstrează un colţişor de suflet pentru fiecare.

Un pic de adevar în spatele unui "Glumeam". Un presentiment în spatele unui "Nu ştiu". O emoţie în spatele unui "Nu-mi pasă" şi întotdeauna o durere în spatele "Da, totul este ok

El mă ascultă când în sufletul meu plouă, și chiar de-l supăr uneori nu-și dorește o tipă nouă

E exact ca mine, iar asta face ca totul să meargă bine.

| catybaa explică (pentru MrsDraguttza):

Decii fara cuvinte laughinglaughing Si ce treaba ai tu cu noi?

| MrsDraguttza a răspuns (pentru catybaa):

Voiam sa iti arat ca nu toate trebuie puse la status
Mamaaaaa ba m-a parasit gata
status
Oricum nu mai am treaba cu tine
atat aveam de spus

| catybaa explică (pentru MrsDraguttza):

Ok stai tu linistita ca nu m`am despartit de nimeni laughinglaughing