| MihaelaMiikii a întrebat:

Heii happy Ce profil alegetii Uman sau Real? de ce? sunt foarte nehotarataa happy dau funda:*

Răspuns Câştigător
| Nariah a răspuns:

Eu eram in aceeasi dilema anul trecut! Nici mie nu imi place matematica, fizica sau chimia, dar am mers pe un profil real pentru ca este mai de ajutor pentru viitor, ai mai multe variante dupa ce termini liceul. Dupa ce am intrat, m-am hotarat sa dau la Jurnalism si as vrea sa fi fost la uman... Sfatul meu este sa mergi unde simti ca te incadrezi mai bine, ca altfel iti va fi greu! succes!

5 răspunsuri:
| eugfch a răspuns:

La inceput doream sa aleg profilul uman. acum stau la indoieli cu matematica, chimia o duc foarte bine 9, 10 si cred ca deja voi merge la Real iar apoi voi intra la Universitatea de economie si finante, totul depinde de profesia care ti-o alegi si de notele tale la obiectele respective. Cere sfaturi unui profesor, ori adult ei te vor indruma spre calea dreapta.Mult Succes!

| MihaelaMiikii explică (pentru eugfch):

Buna happy multumesc frumos pentru raspuns :* asta e si problema mea, matematica sad

| eugfch a răspuns (pentru MihaelaMiikii):

Atunci poti sa-ti incerci fortele la profilul uman.Nu-i pentru ce. Succese!

| andreea95deea20 a răspuns:

Sincer te sfatuiesc sa alegi real..si eu mi-am pus aceeasi problema ca si tine dar acum sunt cls 11-a la mate-info intensiv engleza si crede-ma este foarte bine. Daca cumva te gandesti ca nu vei putea face fata matematicii gandeste-te apoi ca nu prea ai multe optiuni dupa. Daca alegi profilul acesta ai cale libera la orice facultate si mereu iti va prinde bine logica matematica. Eu vreau sa dau dupa la medicina si mai am colegi in clasa care au aceeasi optiune si profa de bio ne-a spus ca se vede ca suntem la profil de mate-info deoarece ne-a fost mult mai usor sa asimilam informatia si sa ii redam o logica. Acum tu faci cum consideri ca este mai bine...succes

| ComatoseWine a răspuns:

Real,iti ofera mai multe posibilitatibig grin