| CriSSa537 a întrebat:

Heii! De ceva timp doresc sa imi fac un pierce industrial..Cine are sa imi spuna daca doare/nu doare, care e procedeul mai exact si unde as putea sa mi.l fac.un salon in Bucuresti care se ocupa cu asa ceva..cam cat ar costa? Dau fundita

5 răspunsuri:
| Madyca17 a răspuns:

Eu am avut pierce in buza.
L-am facut in mall Vitan. E un salon special pentru asa ceva.

Cum se procedeaza:iti alegi un pierce, apoi cea de acolo o sa-ti faca gaura cu o branula. O sa-ti dea cu lidocaina(spray care o sa iti amorteasca zona ) inainte sa bage acu. Apoi baga cercelul steril.

Din cate imi amintesc, 50 de lei a costat.

| CriSSa537 explică (pentru Madyca17):

Acele ti se desfac in fata? Cam dupa cat timp ti se vindecase?

| Madyca17 a răspuns:

Da,in fata. Iti explica fiecare pas inainte sa-l faca.

N-am avut probleme cu el. Mi-a zis sa iau o crema sa ma dau cu ea. M-am dat o perioada si nu mi s-a infectat.
Din cand in cand il mai scoteam si-l bagam intr-o solutie de dezinfectat

| MonsterEnergy a răspuns:

Vrei sa-ti bati un cui cu floare de 8 in limba?

| CriSSa537 explică (pentru MonsterEnergy):

Wtf? Cee? Pierce-ul industrial e in ureche.straight face