| leexxu a întrebat:

Heii! Stiu ca este o intrebare stupida dar, cum fac sa uit un prost pe care il iubesc de aproape un an de zile? Problema este ca acest baiat este cam afemeiat (se da la mai multe fete) dar tot il iubesc! Si vreau sa uit de el pentru ca stiu ca voi suferi daca voi mai continua asa...
Dau funda! Se scuza categoria dar este cea mai vizitata

Răspuns Câştigător
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Gaseste-ti alte ocupatii.Citeste o carte,deseneaza,picteaza,inscrie-te intr-un cerc de activitati in afara scolii,mergi la un curs de inot,de chitara,du-te la o olimpiada,raspunde la intrebari pe TPU,fa puzzle-uri(mie imi placea foarte mult inainte), incearca daca iti place sa inveti acasa sa pictezi pe unghii, cine stie poate ai talent, sau scrie un roman, o poezie.

5 răspunsuri:
| StylesGeorgiii a răspuns:

Bună! Pai concentreazate pe altceva.De exemplu:
Idoli, prieteni, scoala,.

| leexxu explică (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Am incercat toate astea! Cant la chitara de 7 luni, cant din voce si merg la concursuri, imi place ideea ta cu scrisulthinking ...problema este ca nu pot sa-l uit! Ca de exemplu am avut aceasta vacanta de 3 saptamani; nu prea am vorbit cu el, asa ca l-am mai uitat; dar cand am venit la scoala, iar a inceput sa se dea la mine, sa-mi faca speranta (mesaje si chestii) si chiar credeam ca tine la mine, apoi pa! A doua zi il vedeam cu alta. Apoi peste 2-3 zile iar incepe si tot asastraight face

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru leexxu):

Stiu cum e si de asemenea stiu ca e greu, dar ignora-l.Indiferenta intotdeauna doare cel mai tare,chiar daca multi nu recunosc.
Daca tot ai spus ca iti place ideea cu scrisul,chiar ai putea scrie un roman, ceva in genul unui jurnal, in care sa te confesezi, poate asa te vei elibera.
Ti-as recomanda "Romanul adolescentului miop" de Mircea Eliade, poate te vei regasi in el sau ii vei intelege/ii vei privi cu alti ochi pe ceilalti(ma refer la baieti in special).

| leexxu explică (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Chiar am aceasta carte in biblioteca, si ma voi apuca de azi sa o citesc! MDa...este foarte greu.Ca de exemplu, aseara mi-a trimis mesaje gen: el nu este fericit fara mine si ca sunt fata lui si chestii (cred, de fapt sunt sigura ca au fost vrajeli), iar azi la scoala(sunt in aceeasi clasa cu el) nici macar nu m-a bagat in seama! In fine...multumesc mult pentru sfaturi si le voi urma!

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru leexxu):

N-ai pentru ce. Sper sa treci peste. Daca mai vrei sa te ajut cu ceva trimite-mi un mesaj sau daca nu merge, o felicitare.