| aliiluvyou a întrebat:

Heii TPU.
Deci, am 1.66-67*cam asa*, 53 de kg si 13 ani sad. Pentru inaltimea mea care ar fi greutatea ideala? Eu una ma cosider grasa;|.Si ma gandeam sa ajung la 48-49 de kg,asta cred ca ar fi greutatea perfectabig grin.Voi ce ziceti?:]
Apropo,stiti vreo dieta cat de cat mai usoara, adica nu foarte stricta..Sunt copil, nu ma pot abtine prea mult

Răspuns Câştigător
| WeAreYoung a răspuns:

Mie una mi-se pare ca esti chiar slaba. Din cate stiu eu trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea. Greutatea ta ideala ar fi 56 kg

| BiancaDef a răspuns (pentru WeAreYoung):

La 13 ani, 56 kg? Pai mama mea are 36 ani si are 65 kg. laughing)

| WeAreYoung a răspuns (pentru BiancaDef):

Pai se ia dupa inaltime, cat e mama ta de inalta?

| BiancaDef a răspuns (pentru WeAreYoung):

1.77 cam asa. thinking

| WeAreYoung a răspuns (pentru BiancaDef):

Pai atunci are cate kg trebuie. Totu depinde de inaltime.winking

| aliiluvyou explică (pentru WeAreYoung):

O sa pun o opza cu mine la avatar, ok?:]

| WeAreYoung a răspuns (pentru aliiluvyou):

Mie mi-se pare ca esti ok

| aliiluvyou explică (pentru WeAreYoung):

Multumesc :*

11 răspunsuri:
| FlorinLOveGaga a răspuns:

NUUUUU! E foarte bine greutatea ta la varsta si inaltimea ta! Nu slabiii!

| BiancaDef a răspuns:

Buna. La varsta ta ar trebui sa ai cam 35-38 kg, dar avand in vedere ca ai 1.67*, ar cam trebui sa ai 38-40 kg. Dar nu mai mult! De diata ce pot sa iti spun... in orice dieta pentru slabit e necesar sa bei foarte multa apa [ Minimum 1l pe zi ]. Nu trebuie sa mananci foarte multe prajeli. Si ar trebui sa renunti la dulciuri ( asta numai daca mananci dulciuri ), deoarece de la ele faci celulita! Iar cu mancarea, poti manca absolut tot ce vrei tu, Daaaaaaar sa mananci foarte putin si des! Nu trebuie sa te ridici satul de la masa! Asta este important! Sper ca ti.am fost de ajutor cat de cat! :*

| aliiluvyou explică (pentru BiancaDef):

38 de kg la 1.67?:O ...Am o prietena care e cat mine si are 43 de kg si e super slaba...;| Dar la 38laughing? In fine, apa beau chiar f multa, mai mult de 1 l pe zi, dulciuri mananc si eu ca orice copil, dar in limita blushing.

| TheCritic a răspuns (pentru BiancaDef):

Si ce vrei, fata sa fie model? Ai un creier, foloseste-l! Cati ani ai? 1l de apa pe zi ti se pare tie mult? Aliiii...trebuie sa te hidratezi, mananca mese variate, evide intr-adevar prajelile si grasimile pentru ca de obicei sunt nesanatoase, nu tine dieta, mai bine fa sport, iti tonifici corpul, cresti rezistenta...etc. big grin