| Hellene105 a întrebat:

Hello! Am un Router Wireless de la Canyon si merge dar nu gasesc nicaieri parola de la el.Cum as putea sa gasesc parola sau cum as putea sa fac reteaua astfel incat sa nu aiba nevoie de parola?

7 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Daca faci fara parola ar putea fura si vecinii net de la tine si nu doar ca fura si lasa-i sa fure dar iti incetineste viteza si tu platesti pentru tine nu pentru ei, depinde de la cine aiabonamentul la net, ai putea sa mergi la ei sa te ajute prin TPU nu stiu daca ar putea cineva sa te ajute big grin

| Hellene105 explică (pentru DenisIonut01):

Multumesc de raspuns! Am internet cu RDS si nu stiu daca ei m-ar putea ajuta cu ceva petru routerul nu este de la ei, ci l-am cumparat eu.Am incercat si parola de la internet dar fara rezultat.

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Hellene105):

Pai atunci te voi intreba daca stii sa instalezi teamview

| Hellene105 explică (pentru DenisIonut01):

Stiu,dar nu vad ce legatura are pentru ca am nevoie de wi-fi doar pentru TV si telefon.

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Hellene105):

winking asteapta te rog pana maine da-mi add la id pustiul_red pe yahoo messenger si poate reusesc sa te ajut eu maine prin programul ala

| Hellene105 explică (pentru DenisIonut01):

Multumesc ca iti dai silinta dar nu inteleg ce legatura are PC-ul cu internetul pentru ca in timp ce router-ul este conectat la modem, modemul nu este conectata la PC, deci nu am internet pe PC atunci

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Hellene105):

Ce bine ca ai raspuns acum aici happy nu iti mai gaseam intrebare big grin pai intre ruter si pc este internet wireless te astept pe mess si vorbim acolo id pustiul_red sau skype xdenisu