| Alexina21 a întrebat:

Hello! Cum e la jurnalism? Tocmai am fost admisa la fspac.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Naspa! Inveti degeaba atatia ani ca apoi sa scrii bloguri, ca post de jurnalist nu apare in fiecare an iar miile de studenti care au terminat in ani anteriori tie, sunt si azi in cautare de joburi la jurnalism. Foarte multi se reprofileaza, altii fac munca voluntara sau administrativa pe al firme mici, ca deh, trebuie sa manance si ei.
Imi pare rau sa-ti spun, dar jurnalismul este una din facultatile fara loc de munca si fara viitor.

| Emirstaf a răspuns:

Dacă îți place sunt sigur că vei reuși, la orice facultate ai fi.
Violeta doar gândește negativ și generalizează.

| LisaJulie a răspuns:

Se poate câștiga bine dacă ești bun și îți place și vrei sa faci treaba! Multa bafta!

| Alexina21 explică (pentru Emirstaf):

Pai aia zic, ține în primul rând de tine.

| Alexina21 explică:

Poți dezvolta?