| Alexina21 a întrebat:

Hello! Voi cum învățați mai ușor pentru cursuri?
Scrieți toate cursurile pe foi/caiete?
Sunt la început și nu știu cum să invat, mulțumesc. ????

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Alexina21 a întrebat: Sunt la început și nu știu cum să invat"

tu fiind la inceput (bănuim clasa II a), ar fi bine s-o intrebi pe mamița că ea, știind cât (și cum) te duce capul, te ghidează mai bine.

Caz in care tot mamița ți-a scris mesajul că tu fiind la inceput, nu știi cum

| StoicAnalysis a răspuns:

Cursuri la facultate te referi? Daca da, nu conteaza unde le ai scrise. Atata timp cat le ai pe toate si macar ordonate in ordine cronologica, poti sa le ai scrise si pe foi de caiet A5. Important e sa ti le notezi in asa fel incat sa inveti din ele cat mai eficient. Ca nu le predai profilor. le tii pentru tine.