| AnOrdinaryGuy a întrebat:

Hey all! De curand, m-a tot gandesc la un lucru si anume banchetul din a 8-a.Clasa mea s-a desfiintat, iar eu impreuna cu inca 5 colegi ne-am mutat intr-o clasa in care nimanui nu ii pasa ca existam sau cel putin ca exist.Ma rog, le pasa doar atunci cand fac misto de tine.Ma mir ca macar mai vorbesc cu vreo 7 elevi.Restul,nici nu ne baga in seama.Parca am fi inexistenti.Si ma tot gandesc,ca la un banchet te distrezi,dansezi, etc.Dar eu ce sa fac? Sa stau ca prostu pe un scaun? Sa nu ma duc deloc? Chiar nu stiu ce sa fac.Asa ca daca imi puteti spune niste idei ceva, as fi recunoscator.P.s Sunt momentat a 7-a.

Răspuns Câştigător
| YouAreWhatYouRead a răspuns:

Heii. Eu zic să nu te mai stresezi atât, din moment ce ești abia clasa a 7-a. Oricum, până atunci, poate o să reușești să te înțelegi mai bine cu colegii, iar la banchet, eu zic că se merită să dansezi/să cânți, indiferent de faptul că nu te înțelegi cu toți. Nici măcar nu ai cum să te înțelegi cu toți, mereu o să existe grupulețe, așa că încearcă să îți faci un grupuleț mai stabil, cu care să te distrezi de minune. Oricum, poate o să faceți banchetul și cu celelalte clase și, fiind mai mulți, o să vă distrați și mai bine/o să vă cunoașteți mai bine, dacă nu ați făcut-o pe parcursul anilor. Dar, eu zic să nu te mai îngrijorezi atât și să profiți de cât timp mai ai de petrecut în generală. Sper că te-am ajutat.

1 răspuns:
| al3x1222 a răspuns:

Incearca sa nu mai fi tocilaru clasei si sa-si bata aia de la clasa a 4-a B joc de tine la ora mai fai o gluma o hartie in urata clasei un ban in buzunar si incearca sa te iei de cineva de la clasa 1-a C si atunci o sa devi smecher laughing))
Varianta a 2-a fi tocilaru clasei si celere bani sa faca tema la mate si atunci sigur o sa-i impresionezi si la banchet te duci cu 2 dinti lipsa