| bubustea a întrebat:

Hey,am 14 ani in iulie fac 15 și nu am avut nicio relație până acum. Oricat as incerca tot rămân la 37 38 de kg iar înălțimea e 152... ce sfat mi-ați da?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aștepți până la vârsta de 20 de ani.

| dullcat a răspuns:

Buna.Sfatul e sa te bucuri de copilarie, deoarece mai ai de crescut, inca nu esti dezvoltat suficient, abia ai intrat in adolescenta propriu-zisa.Pana la finalul liceului ar trebui sa vezi dezvoltarea pe care ti-o doresti si abia dupa aceea daca nu esti multumit esti liber sa te duci la sala si sa depui un efort activ pentru aspectul tau fizic.Deocamdata nu cauta sa arati ca tipii de 20 de ani si nu te mai compara cu altii de pe social media sau cu anumiti colegi, ca e pointless si iti face super mult rau.De relatii vei avea timp mai incolo. Unde scrie ca pana la 15 trebuia sa bifezi obiectul,, relatie'' alaturi de evaluarea nationala si alte teluri? Nicaieri.Ai mai multa incredere in tine si retine ca toate se intampla la timpul lor.

| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce relatie vorbesti, copile?
La varsta asta nu sunt recomandate relatiile, fiindca esti mult, mult prea mic si daca cineva se leaga de tine risca puscaria.
Vad ca tu nici la pubertate nu ai intrat, deci ai inca trup de copil, iar eu ti-as recoamanda sa te apuci de un sport si sa iei in serios mancarea, hrana sanatoasa mai multa, fiindca hrana este cea care aduce aport de vitamine si minerale hormonilor de crestere, pe care-i stimuleaza.

| MarianWLF a răspuns:

Nu ai nevoie de relatii la 15 ani.

| bubustea explică (pentru dullcat):

Care copilărie cu prieteni falși și nici nu am ce face afara

| bubustea explică (pentru Violleta2022):

Adică sa se lege de mine ca eu nu îmi fac iubita de 19 ano

| Violleta2022 a răspuns (pentru bubustea):

Legea nu se leaga de tine ci de fata, fiindca ea poate face puscarie, fiindca se leaga de un copil mic, care-o protejat de lege si are sub 16 ani.

| dullcat a răspuns (pentru bubustea):

Bine dar cum poti defini o prietenie adevarata la aceasta varsta? Daca te astepti sa isi dea cineva viata pentru tine, e exagerat, sa stii.laughing

| bubustea explică (pentru dullcat):

Ba tu pun pariu că ai peste 20 de ani și cum pot defini pai tot timpul can ies afara. Cu ei Isi bat joc de mine și fac doar de vor ei

| bubustea explică (pentru dullcat):

Nu dar gen merg la liceu și una alta