| Cristinacrs16 a întrebat:

Hey am 14 ani sunt fata am o relație ascunsa de aproape 2 ani familia mea nu știe singura persoana care a aflse într-un final a fost sora mea mai mare care bineînțeles mi-a interzis sa vorbesc cu el sa ma văd cu el etc, nimeni din familia mea nu ma lasă cu iubit el îmi tot propune sa fugim mie îmi este foarte frica de ce se va întâmpla, ce Spune-ți sa fac? " va rog nu va judecați "

3 răspunsuri:
| dusmanul86 a răspuns:

La 14 ani este exclus sa fugi cu el. Cati ani are acesta?

| sierra1 a răspuns:

"cu iubit el îmi tot propune sa fugim mie îmi este foarte frica "

n-are de ce să-ti fie frică, faci puțină incălzire apoi faceți jogging impreună, fără teamă de intindere sau ceva de genu'

| ania a răspuns:

Ai fi mult mai fericita si linistita dacă ai accepta sa fii intr-o relatie cu un baiat numai cand in viitorul apropiat e posibila casatoria, adica ai alaturi de tine un barbat responsabil si dedicat, altfel e pierdere de vreme si sursa de suferinnta si batai de cap. Sexul fara casatorie nu e binecuvântat de Dumnezeu si nu aduce fericire pe termen lung. E o mare greseala sa fugi cu el fars casatorie. Daca chiat te iuneste si e un om responsabil sibe major, la 15 ani cu acordul parintulor te poti marita cu el, daca pleci cu el fara casatorie vei regreta.