| Mensnek a întrebat:

Hey, ce ar trebui sa însemne dacă un fost coleg/ fost coleg de banca te vede, se uita la tine apoi își intoarce privirea de parcă nu te-a vazut sau te vede pe strada și treci pe lângă el și nu te saluta? Adica măcar un "Buna", totuși am fost foști colegi de banca? Așteaptă sa îl salut eu, ca fata? Părere?

Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

Probabil ii e rusine. Nu ai de unde sa stii, decat daca te bagi tu in seama cu el. Nu mai suntem pe timpul comunismului ca fata sa astepte invitatia speciala de la baiat.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca nu vrea sa te bage in seama, fiindca nu este interesat de tine.

| dullcat a răspuns:

Buna.Suna a nesimtire si atat.

| Hyperion7 a răspuns:

Probabil este timid.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Gestul în sine poate este " urât", dar nu știm ce factor a făcut să se ajungă acolo.
Fie este timid, introvertit și asta explică comportamentul.
Fie educația primită.
Fie aștepta ca tu să faci pasul respectiv.

| FindMyName a răspuns:

Numai el știe clar ce gândește sau nu, noi nu avem de unde sa ii citim gândurile băiatului.

| darrio2007 a răspuns:

Poate are si el gandurile lui. Sau e mai timid.

| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca te ignora fiind nu prezinti nici un fel de interes pentru el.
Tu nu ai de ce sa-l saluti, odata ce reactia lui este atat de clara, spunandu-ti indirect ca nu te place si nu prezinti nici un fel de atractie pentru el.

| Miruna0909 a răspuns:

Fost coleg ca fost coleg, dar eu ce sa mai zic de o colegă de clasă, care se uită în sus sau jos, ca să nu mă salute? Ia zi-mi tu mie, laughing laughing laughing cat de ipocrită să fie "coleguta" aia

| Mensnek explică (pentru Miruna0909):

happy

| Mensnek explică (pentru Alexia999997777777777777):

Idk,m-am mai întâlnit cu el și atunci m-a salutat da acum nu stiu...