| IDK98989823 a întrebat:

Hey dacă sunt clasa a 12 a la zi la stiinte ale naturii și s-ar putea sa nu reușesc sa termin anul acesta scolar din cauza unor probleme de sănătate voi putea repeta la anul scoala din toamna la zi? Dacă am 18 ani

5 răspunsuri:
| Delyae a răspuns:

Da.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta va decide doar directorul liceului.

| IDK98989823 explică (pentru Violleta2022):

Si dacă ma transfer la alt liceu dacă cumva pierd anul? Asta am vrut sa știu dacă la 18 ani o sa am 19 la anul în august pot sa fiu la zi

| Violleta2022 a răspuns (pentru IDK98989823):

Poti amana anul medical daca ai o boala grava sau operatii care nu-ti permit sa mergi anul asta la scoala.
in orice caz, ar trebui sa te preocupe sanatatea ta si apoi scoala, ca liceul il poti termina oricand, chiar si la seral, dar sanatatea nu trebuie sa astepte, fiindca fara sanatatea nu poti avea o viata normala.
Multa, foarte multa sanatate!

| Hyperion7 a răspuns:

Daca e din motive medicale, mi se pare că da.