| sofia234 a întrebat:

Hey dragilor imi place foarte mult de un baiat de la scoala ne intelegem bine si sunt bff cu sora lui plec in fiecare zi la ei acasa si nu stiu ce sa fac cum sa-i spun ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Doua optiuni, ca de obicei, incerci prin diferite chestii mici, care sa il faca pe el sa-si dea seama ca-l placi, SAU, ce da si mai multe rezultate, te duci la el, ii spui sa-l placi, si gata.
Avantajele la prima varianta, e ca posibil ca el sa se prinda, dezavantajele, sunt ca el sa te creada timida si poate nu-i place, sa nu se prinda, sau sa nu te placa pentru chestii de genul.
Dezavantajul variantei nr 2, este ca poate nu te place, care este si dezavantajul celei de-a doua, DAR, la varianta nr 2, daca-i spui direct, chiar daca nu te place, posibil sa te placa in viitor.
Si avantajele sunt clar ca daca te place, iti spune si el direct, nu mai dureaza atat de mult, si o sa inteleaga ce vrei sa-i spui, prin tot felul de fapte si chestii in care sa-i arati ca-l placi poate intelege alte lucruri, sau le poate intelege gresit, si nu-i bine.
Deci, spune-i direct, e mai usor, si ma sigur, asta daca nu vrei sa-l pierzi mai repede, cat faci tu toate alea sa-i arati, vine alta, ii spune direct, si tu il pierzi.

1 răspuns:
| sofia234 explică (pentru MenInShadow):

Multumes mult :*