| swaggerofachampion a întrebat:

Hey, ieri mi-a venit ciclu ( nu pentru prima data ) dar as vrea sa imi vina mai putin, adica sa vina mai putin sange. Este ceva ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,nu poti face nimic in legatura cu asta,sangele trebuie sa se elimine tot si nu poti face nimic ca sa diminuezi sangerarea,pentru ca asa e corpul femeii,sa se elimine ovulul nefolosit si la fiecare femeie e diferit,la unele la curge mai mult si dureaza mai mult,la altele mai putin, in functie de organismul fiecaria, dar sa iti vina mai putin nu ai cum.Si sa stii ca menstruatia e un lucru sanatos, asta arata ca corpul functioneaza cum trebuie si se elimina ceea ce nu trebuie din corp.Prin asta trece orice femeie si trebuie sa te conformezi.

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Dacă ţi se pare enervant poţi folosi OB şi pentru virgine mărimea cea mai mică... Aşa o să poţi înota sau face sport.
P.S Dacă stai cu fundul pe ceva rece atunci o să îţi vină mai tare.

| Neimportant a răspuns:

Bună! Din păcate nu poți să faci nimic în legătură cu asta. Trebuie doar să aștepți să-ți treacă menstruația.

http://www.csid.ro/health/cand-menstruatia-te-ingrijoreaza-2780327/

| QriLee a răspuns:

Nu poti face nimic.