| SelenaFTW a întrebat:

Hey! Niste colege de clasa fumeaza si ieri m-au intrebat daca vreau sa incerc si eu, am luat totul ca pe o gluma. Dupa scoala am mers la locul propriu zis si acele fete isi aprinse țigările si ma implorau sa incerc si eu, am zis ca nu vreau, am incercat sa plec dar până la urmă am cedat si am facut-o fi prietenie. Azi toți colegii au aflat faza ca am fumat ( si alti colegi din alte clase) si tot isi bat joc de mine ca sunt fumatoare si chestii de genul.M-am gandit sa îi spun mamei marea greseala pe care am facut-o dar nu stiu cum să îi spun să nu mă certe sau sa ma pedepsească. Imi puteti sa va rog idei...p.s. am 12 ani si stiu ca nu e o varsta buna pentru a fuma...

Răspuns Câştigător
| TwinDragons a răspuns:

Fumez de la 11 ani, parinti au aflat pe la 15-16 in prezent am 19, nu fumatul nu e deloc bun si ti-as sugera sa nu fumezi,in schimb daca tu vrei si iti place ( cum sunt eu ) nu vad o problema in asta,e corpu tau,marea problema e ca nu ar fi bine sa te apuci de la varsta asta,mai ales ca parinti tai nu vor mai avea dupa incredere sa iti dea banii,pentru ca o sa le fie frica sa nu iti cumperi tigari,faza cu colegii mi se pare o tampenie nu are de ce sa te afecteze atata timp cat stii ca doar ai incercat + de unde stii ca ei nu fumeaza sau ca nu au incercat? Tu ai fost data de gol dar doar pentru ca pe iei nu i-a dat nimeni de gol sau nu au recunoscut,nu inseamna ca nu au incercat,oricum daca totul continua asa si chiar te afecteaza,poti incerca sa vorbesti cu psihologul ( daca aveti in scoala ) sa ii explici situatia si sunt sigur ca el o sa rezolve,daca nu merge nici cu el, spune-i mamei tale dar totul pas cu pas, nu spune mai mult sau mai putin asa probabil nu te va crede, nu ai de ce sa iti faci griji, nu ai omorat pe nimeni daca ai incercat toti suntem curiosii

4 răspunsuri:
| SelenaFTW explică (pentru TwinDragons):

Faza e că mie frică ca sa nu afle Mama de la altcineva, oricum mersi pentru raspuns

| TwinDragons a răspuns (pentru SelenaFTW):

Sunt sigur ca mama ta te va intelege

| CelCarePriveste a răspuns:

Nu e mare lucru ca ai fumat. Cam toti fac asta si cam toti or sa faca in viitor. Practic esti normal(a)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai ușor ai nega?