| irina1999moldovachisinau a întrebat:

Hey salut, vreau sa fiti atenti. Incercare pentru toti.
,, Daca barbatul ar sti intr-adevar valoarea pe care o are femeia ar merge in patru labe.,,

ACUM PUNETI VIRGULA IN PROPOZITIE.

Răspuns Câştigător
| Diiaanna a răspuns:

Deoarece virgula schimba intonatia si tot odata sensul, sunt 2 variante: "Daca barbatul as sti intr-adevar valoarea pe care o are femeia, ar merge in patru labe" (barbatul ar merge in 4 labe)si "Daca barbatul as sti intr-adevar valoarea pe care o are, femeia ar merge in patru labe"(femeia ar merge in 4 labe).

5 răspunsuri:
| Asii99 a răspuns:

Ai luat-o de pe facebook?winking

| ReneesmeCullen a răspuns:

Daca barbaatul ar sti intr-adevar valoarea pe care o are femeia, ar merge in patru labe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Asii99):

Clar

| irina1999moldovachisinau explică (pentru Asii99):

Nu, am dat de ea pe un site si mi-a placut.

| irina1999moldovachisinau explică (pentru Diiaanna):

Desigur, ar fi fost interesant daca macar un baiat ar fi pus virgula dupa femeia.